Як уникнути “повісткових облав” — поради росіянам від Полозова (ВІДЕО)

Микола Полозов. Фото: Facebook

Вручення повістки можливе лише за місцем проживання або за місцем роботи особисто в руки — інші способи є незаконними. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив адвокат Микола Полозов, коментуючи “облави” у громадських місцях, які влаштовують силовики у великих містах Росії.

Адвокат наголосив: головне правило для тих, хто бажає уникнути мобілізації в РФ — не брати до рук повістку і не приходити до військкомату.

“Щодо таких дій, на кшталт “облав” це, звичайно ж, незаконно. Повістку повинні вручати особисто тій особі, якій вона призначена. І навряд чи під час роздачі повісток біля метро ті, хто роздають, знають, кому саме вони видають, а не широкому колу осіб. Повістка може вручатися за місцем проживання або за місцем роботи. Щодо можливостей не брати участь у цій мобілізації, то, безумовно, головне правило — це не брати до рук жодних повісток і не приходити до військкомату, навіть із підтверджуючими документами на відтермінування, бо хапають служити всіх, хто потраляє під руку”, — сказав правозахисник.

https://youtu.be/FMbNNBiU9Zs

Він уточнив, що за неявку до військкомату людині загрожує лише штраф у розмірі від 500 до 3 тис. рублів, оскільки це адміністративне правопорушення.

Якщо громадянин РФ все ж таки отримав повістку, Полозов радить звернутися до військової прокуратури та оскаржити дії військкомату.

“Якщо повістку вручили, імовірніше за все, людину будуть тягнути далі до навчальної частини. Поки не відбирають мобільний телефон, є можливість звернутись через електронну приймальню до військової прокуратури. Якщо є підстави для відтермінування мобілізації чи підстави для повної відсутності мобілізації, тоді так”, — пояснив адвокат.

Але найкращим способом уникнути мобілізації, за його словами, залишається виїзд із країни.

“Найкращий спосіб — покинути Російську Федерацію. Тоді точно повістку не вручать. Якщо такої можливості немає — варто змінити місце проживання, намагатись уникати місць скупчення людей, потенційних місць, де можуть вручити повістку. Можливо щось замовляти додому, рідше виходити. Тоді є шанс не опинитися залученим до мобілізації”, — сказав Полозов.

Адвокат також акцентував: навіть якщо не вдалося відвернутися на стадії отримання повістки, далі у військкомат йти не можна в жодному разі.

Читайте також: Облави на москвичів та масові підпали військкоматів: у Росії триває мобілізація (ВІДЕО)

Нагадаємо, жителі міста Петербурга скаржаться на помилки часткової мобілізації, яку 21 вересня оголосив президент Росії Володимир Путін. Військкомати забирають до військових частин людей, які явно не відповідають критеріям. 

Прямий ефір