Росія — країна, де той факт, що ти знаєш законодавство, нічого не означає. Але є спосіб уникнути мобілізації. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла правозахисниця, громадська діячка Тетяна Іванова.
“У Росії не просто закон не може допомогти тим, хто його не знає. А там закон не може допомогти навіть тим, хто його знає, бо там його ніхто не виконує. Там немає права у цій країні. Це не правова держава. Тому там немає значення — знаєш ти закон чи не знаєш ти закон, він тобі все одно не допоможе”, — сказала вона.
На думку правозахисниці, громадяни РФ мають єдину можливість отримати відстрочку від мобілізації.
“Я скажу з того, що бачу по подіях, які відбуваються в Росії, що я можу проаналізувати, а не те, що відповідає закону. Бо закон там не працює. З того, що я бачу, і з того, що підлягає аналізу, єдина можливість, яку я бачу, щоб люди отримали відстрочку в Росії від мобілізації, — це влаштуватися на підприємства критичної інфраструктури, де за вами буде заброньовано робоче місце. Це хоч якась гарантія”, — заявила Іванова.
Вона зазначила, що у законодавстві РФ передбачено підстави для відстрочення, але фактично вони не працюють.
“Тому що все інше, що прописано в російських законах, а вони більш-менш десь перетинаються з нашими, схожі в чомусь, законодавство щодо мобілізації, що там теж не мобілізують, якщо є група інвалідності, якщо є багато дітей, якщо є на утриманні інваліди. Тобто у них усі такі відстрочки також існують. Так от, всі ці відстрочки не працюють, тому що вже на практиці ми бачимо дуже багато людей, які могли б отримати за законом відстрочку, вони її не отримують. І ті, у кого багато дітей, і ті, хто має на утриманні в сім’ях інвалідів, і ті, які за станом здоров’я не завжди можуть. Ось єдине, що я бачу, це йдіть на підприємства критичної інфраструктури. Це вас може вберегти. Або, я не знаю, втікати чи, можливо, там зараз через кордон переїхати, там же вони вже розгорнули свої табори і прямо на кордонах беруться мобілізувати. Можливо, тікати кудись, де вас зараз не можуть знайти. Не знаю, в тайгу, в тундру, куди там ще можна втекти, де вас не знайдуть”, — підсумувала Тетяна Іванова.
Читайте також: Призов триває і в регіонах, що виконали план на 100% — як у Росії відбувається мобілізація (ВІДЕО)
Нагадаємо, Вірменія, Казахстан, Грузія, Фінляндія, Туреччина та Емірати — неповний перелік країн, куди ще можуть виїхати росіяни, які тікають від мобілізації. Їдуть до друзів, родичів, на лікування та відпочинок, аби не отримувати повістку. Деякі, покинувши батьківщину, спалюють російський паспорт. Інші готові повернутися, коли закінчиться війна.
Читайте також: Як петербурзькі військкомати намагалися призвати на війну в Україні померлих, жінок та людей з інвалідністю — подробиці