Способи ефективної підтримки України обговорили на зустрічі в Парижі президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо. Говорили про зміцнення потенціалу європейської оборонної промисловості та її можливості в довгостроковій допомозі Україні. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає таку підтримку Києва єдиним способом досягнення справедливого і міцного миру, інформує FREEДОМ.
Під час перемовин із президентом України Володимиром Зеленським 28 вересня в Києві генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив: майбутнє України — в Альянсі.
Уже 3 жовтня під час закритих перемовин із лідерами країн блоку Столтенберг заявив про необхідність подальшої підтримки Києва як єдиного шляху досягнення справедливого і міцного миру.
“У той час як Росія продовжує свою жорстоку війну, ми всі готові підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно… Союзники справедливо розподіляють тягар, до того ж близько половини військової підтримки, обіцяної Україні, припадає на США, а інша половина — на європейських союзників і Канаду”, — акцентував генсек НАТО.
Збільшити обсяги оборонного виробництва закликав держави блоку голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер, про що він заявив під час виступу на Варшавському безпековому форумі.
“Ми зараз віддаємо Україні системи озброєння, що чудово, і боєприпаси, але не з повних складів. Ми почали віддавати допомогу з напівзаповнених складів у Європі. Оскільки запаси озброєння зменшуються. І нам потрібно, щоб промисловість нарощувала виробництво в набагато вищому темпі, потрібні більші обсяги”, — наголосив Бауер.
Сполучені Штати та союзники можуть поставити Україні ракети більшої дальності. Зокрема у Вашингтоні готові відправити ракети ATACMS, коли президент Джо Байден офіційно ухвалить таке рішення, заявив помічник міністра армії США із закупівель, логістики та технологій Дуглас Буш.
“Армія США готова відправити Україні частину своїх ракет великої дальності ATACMS, обладнаних касетними боєприпасами, щойно президент Джо Байден схвалить їхнє постачання. Служба вже давно готувалася до такого розвитку подій. Ми готові діяти швидко”, — сказав Буш в інтерв’ю виданню Bloomberg.
Уряд Німеччини також розглядає питання про постачання Україні крилатих ракет Taurus. Вони мають дальність польоту до 500 км і здатні автономно наближатися до цілі.
Довгострокову підтримку Києва також обговорили на засіданні Ради НАТО — Україна в Брюсселі. У штаб-квартирі Альянсу заявили: союзники продовжують надавати значну допомогу Україні та проводять роботу із забезпечення повної оперативної сумісності ЗСУ і НАТО. Усе це означає, що Україна зараз ближче до Альянсу, ніж будь-коли раніше, йдеться в повідомленні.
Читайте також: Україна не залишиться без підтримки: саміт Європейської політичної спільноти в оцінках експертів