Як США можуть послабити нафтовий сектор Росії — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний колаж: Facebook

Поточна ситуація на нафтовому ринку робить Росію дуже вразливою, і Вашингтон може вигідно цим скористатися для введення санкцій. Про це пишуть аналітики Bloomberg. За їхніми словами, незабаром настане період надлишкової пропозиції нафти, що призведе до падіння цін. За такого розкладу США зможуть легше впливати на ринок і завдати сильнішого удару по ресурсних заробітках Кремля, інформує FREEДОМ.

Військовий бюджет Росії, який постійно зростає, критично залежить від продажу енергоресурсів, і якщо газова галузь останнім часом показує лише збитки, то нафтові доходи приносять величезну кількість валюти в бюджет країни-агресора. Для забезпечення закладених на оборону в бюджеті 13,5 трильйона рублів Кремль сподівається отримувати 70 доларів за барель нафти.  

У контексті поглиблення кризи російської економіки Москва почала сильніше тиснути на нафтовидобувну галузь.

“Багато російських компаній працюють на межі рентабельності: вони не займаються довгостроковим інвестуванням у нові родовища, буріння нових свердловин, тому це дасть свій зворотний ефект. Ставка Центрального банку Росії зараз становить 21%, а іпотечні кредити видаються під 43% річних. Практично всі промислові підприємства, включно з “Ростехом” (військове підприємство), не можуть кредитуватися за такими величезними відсотковими ставками”, — зазначає директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

У Росії планують провести реорганізацію галузі, щоб врятувати ситуацію. Wall Street Journal, посилаючись на джерела, раніше писало, що три гіганти нафтовидобувної сфери — “Газпром нафта”, “Роснефть” і “Лукойл” — ведуть перемовини про об’єднання.  

Повідомляється, що таким чином керівництво хоче домогтися збільшення цін для покупців в Індії та Китаї, а також спробувати обійти західні санкції. Втім, аналітики кажуть, що втілити заплановане навряд чи вдасться.

“Логіки в цьому рішенні немає, оскільки якщо введено санкції проти трьох компаній, то, ясна річ, що жодним чином їхнє злиття в одну санкції не скасує. Набагато краще, звісно, працювати й боротися одразу в трьох напрямках, ніж в одному. Тому якщо рішення і буде ухвалено, то щоб перекласти з федерального бюджету у власну кишеню кілька мільярдів доларів, які в майбутньому зайвими не будуть”, — наголошує експерт у галузі енергетики Геннадій Рябцев.

Проти нафтовидобувної галузі Росії може зіграти й ситуація на енергетичному ринку у світі. Аналітики Bloomberg прогнозують настання періоду підвищеної пропозиції найближчим часом, що призведе до падіння цін на нафту. Видання стверджує, що Сполученим Штатам буде легше контролювати ослаблений ринок і вони зможуть сильніше вдарити по ресурсних заробітках Кремля.

“Якщо переконати індійських, китайських і турецьких переробників припинити або скоротити імпорт російської нафти, що перевозиться на суднах тіньового флоту, експорт нафти з Москви неминуче скоротиться. Крім того, існує безліч вільних виробничих потужностей, які можуть компенсувати будь-які втрати російських барелів. Президент США Джо Байден останніми днями показав, що він готовий посилити підтримку України перед своїм відходом із Білого дому. Ефективні санкції, спрямовані проти російського експорту нафти, стали б благом для Києва”, — з публікації видання Bloomberg.

15 листопада Європейський парламент ухвалив резолюцію, що закликає країни Європейського Союзу до більш жорстких обмежень щодо тіньового флоту Росії. Зокрема у документі пропонують запровадити санкції проти всіх суден, власників і компаній, які співпрацюють із ними. Очікується, що обмеження можуть бути ухвалені до третьої річниці початку повномасштабної війни Росії проти України. 

Утім, експерти вважають, що такі санкції не принесуть очікуваного ефекту. Основними покупцями нафти все ще залишаються Індія та Китай, які не запроваджували жодних обмежень проти Росії в цій галузі.

Читайте також: Якщо ціни на нафту на світовому ринку знизяться, економіка РФ впаде, — економічний експерт

Прямий ефір