Як російські олігархи та пропагандисти збагачуються на війні — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Я — єврей, але не ізраїльтянин, а моя батьківщина — це Росія“, заявив кремлівський пропагандист Володимир Соловйов. Так він пояснив, чому підтримує ХАМАС, а не Ізраїль, на який напали терористи. Але чому Соловйов дотримується такої позиції насправді — очевидно. Агресивна прокремлівська риторика приносить йому понад 100 млн рублів на рік, інформує FREEДОМ.

Вілла l’exquise у французькому Раматюелі — цією елітною нерухомістю і ще кількома будинками на Лазурному березі опосередковано володіють неповнолітні Камілла, Олександра і Володимир Махмудови — громадяни Кіпру, резиденти Монако і діти російського олігарха Іскандара Махмудова. 

Іскандар і його партнер Андрій Бокарьов пов’язані з Ізмайловським організованим злочинним угрупованням (ОЗУ), кримінальні справи на членів якого заведені в кількох країнах Європи, пише видання The Insider. Сам Махмудов, до того ж обвинувачується у відмиванні грошей в Іспанії. 

Заробляють — на великих підрядах російського Міністерства оборони, а ще на окупованих Росією українських територіях. 

Махмудов і Бокарєв володіють часткою в російському “Трансмашхолдингу”, якому, своєю чергою, належить 76% акцій “Луганськтепловозу”. 

Після окупації Росією Луганська 2014 року формально підприємство мало прописку в Сєвєродонецьку. У 2023 році його перереєстрували за російським законодавством.  

“Вони, по-перше, створюють так звану “вільну економічну зону”. Що це таке? Це перелік підприємств, які будуть внесені до певного реєстру і будуть звільнені від сплати частини податків. Відповідно, вони туди вносять ці компанії, і ці компанії вже не виплачують податок. Тобто, виходить така корупційна схема”, — розповідає директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки Павло Лисянський.

Російський “Трансмашхолдинг” володіє десятками підприємств і організацій по всій федерації, а тепер — і в тимчасово окупованому Росією Луганську. 

Це поширена схема, кажуть експерти. Москва робить усе можливе, щоб прибуткові підприємства опинялися в руках близьких до Кремля олігархів. 

“По-перше, на більш-менш прибуткові та рентабельні підприємства окупанти ввели зовнішні адміністрації. Яким чином це працює? Вони забирають рентабельні підприємства, поглинають ринок — мається на увазі ринок споживання на тимчасово окупованих територіях і, відповідно, нічого не вкладають у, скажімо, розвиток шахт”, — пояснює Лисянський. 

Податки йдуть до російського бюджету, а отже, Кремль витрачає їх, зокрема, на війну проти України. Але, попри співпрацю з Міноборони країни-агресора і корупційні скандали, Бокарєв і Махмудов так і не потрапили під санкції Євросоюзу. Економічні обмеження запровадили США та Велика Британія. 

Нечувані гроші на війні проти України — на війні інформаційній — заробляють і російські пропагандисти. 

За даними російського опозиційного Telegram-каналу “Можем объяснить”, Маргарита Симоньян отримує близько 200 млн рублів на рік, Дмитро Кисельов — 150 млн, а Соловйов — близько 100 млн рублів.

“Чому всі ці люди не заступаються за Ізраїль? Тому що їм, очевидно, мила політика Росії. Їм мило все те, що робить Володимир Путін і російське керівництво, тому вони не засуджують його. Ті гроші, які вони заробляють у Росії, вони в нормальній країні не отримають ніколи, тому що такі відверті пропагандисти-злочинці такі гроші там ніколи не зароблять”, — каже журналіст Telegram-каналу “Можем объяснить” Ілля Давлятчин.

А ось вкладати і зберігати свої кошти наближені Путіна воліють на Заході. Там, де живуть їхні діти й там, де вони купують найдорожчу нерухомість.

Читайте також: У Москви не вистачає грошей на спорт — причини та наслідки (ВІДЕО)

Прямий ефір