Як на Заході ставляться до ідеї можливого заморожування війни Росії проти України, відповів німецький аналітик

Андреас Умланд. Фото: apostrophe.ua

Захід не зацікавлений у можливому заморожуванні розв’язаної Росією війни проти України, хоча лунають суперечливі думки. Про це сьогодні, 16 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

“Заморожування теж не в інтересах Заходу, не тільки не в інтересах України. Але є й ті, які вважають, що таке заморожування все-таки вигідне Заходу. Тут однозначно сказати важко, тому що різні експерти пропонують різні варіанти”, — сказав він.

За словами політолога, зараз голова Мюнхенської конференції з безпеки Хойсген заговорив про новий “Мінськ”.

“І це зустріло велику критику і заперечується експертами, вказує на те, що останні Мінські домовленості не могли запобігти цій великій війні, яка розпочалася в лютому 2022 року. Я думаю, що є й ті, які хотіли б якось зупинити, можливо, не війну, але битви, бойові дії. Така фракція є. Проте більшість експертів проти цього, тому що це, як і перші Мінські домовленості, вийшло б таке нагородження Росії за свої завоювання”, — каже Умланд.

Читайте також: Троянський кінь перемовин: що ховається за миротворчою риторикою Путіна — думки експертів

Нагадаємо, сьогодні, 16 лютого, стартує Мюнхенська безпекова конференція, в якій беруть участь провідні політичні та військові діячі з усього світу. На захід прибув міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон. Також очікують на участь президента України Володимира Зеленського.

Прямий ефір