Як на практиці буде реалізовано рішення про виділення 50 млрд євро Україні від ЄС, пояснив Рейтерович

Ілюстративне фото: pixabay.com

Механізми отримання виплат від Євросоюзу давно сформовані і впроваджуються на практиці як частина євроінтеграційних процесів України. Програма ЄС з довгострокової фінансової допомоги Києву складається з грантів і кредитів — процес виділення грошей буде максимально простим. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 2 лютого, сказав політолог Ігор Рейтерович.

“Я не думаю, що будуть якісь проблеми з грошима. Ми будемо їх отримувати відповідно до затверджених графіків. Це бюрократичний процес, і він залежатиме, зокрема, від комунікацій з Україною. Питання будуть вирішуватися в робочому порядку. І тут немає нічого такого екстраординарного”, — зазначив Рейтерович.

Оскільки принципове рішення про виділення коштів ухвалено, жодних змін серйозного характеру відбуватися не буде, вважає він.

“Вибори до Європарламенту, які відбуватимуться цього року, кардинально, судячи з тих даних, що є на сьогодні, не змінять політичного ландшафту Європейського Союзу. Там не з’являться якісь додаткові політичні сили чи додаткові голоси, за допомогою яких вони можуть, наприклад, спробувати блокувати процес виділення коштів. Саме через це пакет допомоги і затвердили на чотири роки. Щоб якісь політичні аспекти не впливали на цю процедуру, і Україна могла планувати наперед, що і як треба робити в контексті використання цих коштів і взагалі в аспекті розвитку економіки”, — пояснив гість ефіру.

За словами Рейтеровича, пакет допомоги від ЄС складається з двох великих блоків. Це і гранти, і кредити.

Політолог також зауважив, що Україна за подібними програмами вже отримувала фінансову підтримку від ЄС.

“Тому для нас не є проблемою використання цих механізмів та їх реалізація на практиці. Ми знаємо, як вони мають діяти. У цьому контексті все зводитиметься до двох речей: елементи аудиту, контролю над цими грошима. Тут немає проблем, оскільки є відповідні комісії. Україна знає, як із цими комісіями працювати. І друге — виконання певної низки вимог, які були озвучені раніше. Вони цілком стандартні, і значною мірою так чи інакше стосуються наших процесів інтеграції до Європейського Союзу”, — зазначив спікер.

Європейський Союз дуже якісно підійшов до цієї програми, акцентував Рейтерович.

“Вони чітко все прописали для того, щоб не було жодних різночитань. І щоб деякі політики в ЄС, які все-таки мають відмінні погляди на допомогу Україні, не мали приводів для якихось маніпуляцій, щоб вони чітко знали, за якими критеріями ця допомога виділяється, і що має зробити Україна, щоб ці гроші регулярно надходили на наш рахунок”, — резюмував політолог.

Читайте також: Виділення 50 млрд для України: як у ЄС обійшли вимоги Орбана — подробиці з Брюсселя (ВІДЕО)

Нагадаємо, лідери країн Європейського Союзу погодили виділення Україні 50 млрд євро в межах Українського механізму. 

Прямий ефір