Літаки F-16 і Mirage (“Міраж”) 2000-5, які незабаром отримає Україна, дуже високотехнологічні та мають перевагу над російським авіапарком. Вони виконуватимуть різний тип завдань, чим і визначається необхідна кількість бортів для українських військових. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський.
“F-16 і “Міражі” — набагато високотехнологічніші, ніж той авіапарк, який має Російська Федерація. Перед цими літаками стоятиме різний тип завдань. Це і закриття повітряного простору над Україною під час масованих обстрілів, і, припустімо, удари по логістичних шляхах противника на тимчасово окупованій території України або ж на території РФ. А вже залежно від завдань можемо говорити про різну кількість літаків, які необхідні Силам оборони”, — зазначив Храпчинський.
На його думку, чотири ескадрильї F-16 суттєво допомогли б і захистити повітряний простір, і завдати низку нищівних ударів по території Російської Федерації.
“Якщо ми говоримо про “Міражі”, то є деякі обмеження тією кількістю літаків, які перебувають на озброєнні Франції. Це близько 26 машин. Однак, якщо ми говоримо про “Міражі” як про літаки, які будуть використані як основні носії ракет Storm Shadow, то цієї кількості достатньо, щоб виконувати стратегічні завдання, завдаючи ударів по РФ або ж по тимчасово окупованих територіях України. Тому все залежить від завдань”, — сказав експерт.
Найголовніше зараз, вважає Храпчинський, це швидка підготовка інженерного складу та пілотів.
“Дуже важливо, щоб із F-16 і Mirage Україні передали літаки дальнього радіолокаційного виявлення. Це буде вагоме посилення Повітряних сил ЗСУ, коли ми отримаємо командний пункт із можливостями радіолокації, які будуть бачити на 450 км. Це суттєво посилить можливості літаків і систем протиповітряної оборони, які базуються на землі”, — акцентував гість ефіру.
Він також зазначив, що ракети Storm Shadow і Scalp будуть більш ефективно використовуватися на літаках Mirage, ніж зараз, наприклад, на Су-24.
“Ба більше, ми говоримо про збільшення кількості літаків, які зможуть їх нести, і тоді зможемо ефективніше працювати з великою кількістю цього типу ракет”, — сказав Храпчинський.
За його словами, експлуатація Mirage не буде складнішою для ЗСУ, ніж винищувачів F-16.
“Якщо говорити про вартість обслуговування, взагалі про техніку підготовки цього літака до вильоту, то загалом всі ці типи, які експлуатуються країнами НАТО, мають певні рамки та правила, під які вони підігнані. Але треба розуміти, що експлуатація цих літаків в умовах війни внесе коригування навіть у стандарти НАТО. Позаяк жодна країна світу не стикалася з такою війною з 1945 року, як Україна. Росія не шкодує ні пілотів, ні залізо. Тому і є складність, припустимо, у протидії противнику. Тут потрібні зовсім інші підходи та методи роботи, ведення війни. Зважаючи на це, ми зараз бачимо активну зміну деяких стандартів”, — резюмував Храпчинський.
Читайте також: F-16 і Mirage допоможуть Україні протистояти російській агресії — подробиці (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що Франція передасть Україні п’ять винищувачів Mirage 2000-5.
Читайте також: Французькі військові пенсіонери могли б налагодити ремонт “Міражів” в Україні — думка