Заяви Путіна про новітню зброю для ударів по території країн Заходу, зокрема ядерну, — переважно не погрози, а хвастощі. Про ядерні ракети він може розповідати нескінченно довго й абсолютно безкарно, на відміну від, наприклад, танка “Армата”. Адже ніхто не запитає: а де їхнє застосування? Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Ян Матвєєв.
Він зазначив: попри те, що за останні путінські роки науковий потенціал Росії знизився, вона залишається одним із лідерів у різних ракетних технологіях. Водночас масового виробництва та масової постановки на бойове чергування нових озброєнь, за винятком, можливо, ракет “Сармат”, не передбачається. Вони існують у поодиноких примірниках або навіть у “мультиках”.
“Проблема не тільки в тому, що все це потрібно виробити, але й у тому, яке значення це має і чи має взагалі сенс… Адже всі названі Путіним озброєння, починаючи від балістичних ракет і закінчуючи підводним апаратом “Посейдон” з ядерною боєголовкою, — це зброя ядерної війни. Коли вона почнеться, якщо вона почнеться, то набагато більше значення матиме кількість цієї зброї. І ми чудово знаємо, що в основних гравців на цій арені — величезна кількість різних боєголовок, різних засобів доставляння цих боєголовок. Тому, звичайно, якщо в Росії буде в цей момент одна чи дві гіперзвукові ракети, то жодного серйозного внеску вони не зроблять. Так, якщо вони справді існують, їх, можливо, не зможуть збити. Можливо, вони вразять одну чи дві цілі. Але під час ядерної війни будуть вражатись десятки, сотні цілей чи не одночасно”, — коментує експерт.
Водночас, як зазначає гість ефіру, російсько-українська війна показала, що слабке місце Росії — протиповітряна оборона.
“Війна, що йде зараз, показує, що за системами ППО Росія досить сильно відстає. Збивати навіть старі крилаті ракети — я маю на увазі ті ж Storm Shadow — російська ППО, начебто новітня, надійно не може. Про що тоді говорити? Так, можливо, полетить цей гіперзвуковий “Буревісник”, можливо, вразить якусь ціль у США. У відповідь, звісно, зі США, доки ця ракета ще не вразить навіть ціль, прилетить сотня ракет. Відповідно, російська ППО з ними майже не впорається”, — пояснює Матвєєв.
Він резюмує, що ядерна війна очевидно не на користь Путіна, він не так лякає Захід, як хвалиться.
“На мій погляд, все це навіть не “лякалка”, а просто хвастощі, які можна продовжувати нескінченно й абсолютно безкарно — найголовніше. Якщо Путін почне розповідати про танк “Армата”, то в суспільства одразу — навіть у його прихильників — виникне питання: а де ж цей танк “Армата” на фронті? А про ядерну ракету можна розповідати скільки завгодно, вона ж у жодному разі не буде застосована”, — підсумував Ян Матвєєв.
Читайте також: “Сармат”, “Циркон” та “Буревісник”: якою “диво-зброєю” російський диктатор погрожує світу (ВІДЕО)