Кремль активно маніпулює і контролює інформаційне поле, намагаючись приглушити правду, а також поширює вплив на соціальні мережі та телебачення. Наприклад, російська влада планує заблокувати месенджер WhatsApp, в той час, як соціальна мережа “ВКонтакте” отримуватиме додаткове фінансування. Про це сьогодні, 14 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів незалежний журналіст і політолог Костянтин Скоркін.
“Завдання полягає в тому, щоб максимально переконувати, замовчувати, заглушати, щоб з-під усіх прасок неслася потрібна Кремлю інформація. Тобто, брати під контроль усі джерела інформації, альтернативні кремлівській точці зору. Так, йшлося про те, що в Росії заблокують WhatsApp через те, що там будуть запроваджуватися інформаційні канали, наприклад, як у месенджері Telegam”, — сказав він.
Він нагадав, що WhatsApp продукт компанії Meta, яка визнана екстремістською російською владою.
“Мова про те, щоб заборонити WhatsApp, пішла відразу, оскільки там циркулюватиме інформація, яку Кремль не зможе контролювати. Відповідно, не можна буде безкарно вести свою пропаганду в потрібних обсягах”, — пояснив він.
Водночас відбувається ще один процес: у соціальну мережу “ВКонтакте” вливаються величезні кошти.
Журналіст зазначив, що в Росії ця соціальна мережа вважається державною і прирівнюється до окремого державного інституту.
“Там на годування поставлені діти високопоставлених путінських поплічників — син Кирієнка, син Ковальчука, — вони освоюють величезні бюджети, а з “ВКонтакте” збираються зробити повноцінну пропагандистську соцмережу. Тобто, виділяються великі бюджети на створення контенту, який пропагуватиме різні ініціативи Кремля. Це те, що відбувається вже зараз”, — розповів він.
І якщо “ВКонтакте” — це для молодого покоління, то телебачення — для старшого, додав Скоркін.
“Перший канал”, Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія (ВДТРК), НТВ, який належить державній компанії “Газпром”, — на все це теж будуть виділятися великі гроші”, — підсумував Ігор Скоркін.
Читайте також: Пропаганда — дуже зручна сфера, на якій можна красти мільйони, — Барановський
Раніше заступниця керівника проєкту “StopFake”, професорка Мадридського університету ім. Карлоса III Вікторія Романюк розповіла, що такі глобальні компанії як Google, Meta і TikTok блокують російські джерела дезінформації, але не соціальна мережа Twitter (Х), яка стала головним джерелом просування наративів Кремля.