Взаємодія військових, боротьба з наркотрафіком і глобальна безпека — про що домовилися Байден і Сі

Джо Байден і Сі Цзіньпін. Фото: ap.org

Зустріч лідерів США і Китаю була конструктивною. Про це сьогодні, 16 листопада, за підсумками зустрічі з Сі Цзіньпіном заявив Джо Байден, повідомляє FREEДОМ.

“Ми зустрічалися 10 років тому, коли ще були віцепрезидентами. Ми тоді були дуже відвертими, і все було дуже просто. Відносини США і Китаю багато років були “на паузі”. А сьогодні в нас триває семимісячна дипломатія високого рівня. Ми зробили успіхи”, — сказав Байден.

Американський лідер повідомив, що обидві країни відновлюють спільну боротьбу з розповсюдженням наркотиків, зокрема, щоб скоротити надходження з Китаю до США фентанілу.

“Критично важливо, що ми відновлюємо контакти між нашими військовими. Раніше в нас були непорозуміння з цього приводу, тепер ми знову повернулися до комунікацій на прямій основі”, — додав Байден.

По-третє, країни домовилися спільно працювати, збирати експертів на тему мінімізації ризиків безпеки.

“Ми займаємося проблемами штучного інтелекту. Лідери багатьох країн кажуть, що хочуть знизити ризики його використання”, — уточнив лідер Америки.

Байден додав, що наразі триває конкуренція між США і Китаєм, але “ми хочемо уникнути конфлікту”, і готові вести роботу за напрямками, у яких у країн є близькі позиції.

Крім того, лідери США і Китаю обговорили питання глобальної безпеки.

“Зокрема, ми обговорили питання агресії Росії проти України і ситуацію між Ізраїлем і сектором Газа. Є питання щодо заручників [у секторі Гази] — громадян США. Але щодо цих тем поки що немає чіткого рішення”, — повідомив Байден.

Звісно, порушувалася тема безпеки в Тайванській протоці, “очевидно, що ми заперечуємо політиці Пекіна в цей бік, і ми продовжуватимемо займатися цим”.

“Важливо, щоб світ побачив наші підходи в найкращих традиціях американської дипломатії. Ми говоримо з нашими конкурентами, ми хочемо уникнути конфронтації. І сподіваємося на позитивний результат у питаннях глобальної безпеки”, — наголосив президент США.

Байден і Сі домовилися продовжувати особисті контакти, “і для уточнення окремих питань — зідзвонюватися”.

“У Китаю і США конкурентні відносини. І моє завдання — щоб наші відносини не перейшли в конфронтацію. І я буду цього дотримуватися. І слідуватиму, перш за все, в інтересах американського народу”, — резюмував Байден.

Читайте також: Переговори Байдена і Сі в Сан-Франциско — головне (ЕФІР)

Прямий ефір