Військові медики — професія не з легких. Вони змінили білі халати на військову форму та, як і раніше, виконують свій обов’язок. Одні цілодобово вивозять поранених з поля бою, інші — стабілізують їхній стан одразу в польових каретах швидкої допомоги, а фронтові хірурги проводять надскладні операції. Як на Бахмутському напрямку лікарі рятують життя українських захисників — у сюжеті кореспондентки FREEДОМ Альони Грамової.
Бойові медики на своїх позиціях надають допомогу пораненим бійцям цілодобово. Місце передачі постраждалих аж ніяк не безпечне — росіяни постійно вираховують евакуаційні групи та обстрілюють їх, зазначає журналістка.
З передових позицій поранених бійців зазвичай вивозять на броньованій техніці. Медики, які працюють поблизу поля бою в Бахмуті, кажуть: тут потрібні тільки такі машини.
Пересаджуючи пораненого в польову карету швидкої допомоги, буквально на ходу медики інформують екіпаж, що забирає його, про характер отриманої травми, а самі негайно повертаються на передову.
З такими травмами, як уламкове поранення руки, лікарі стикаються щодня.
На великій швидкості, непрохідною дорогою пораненого привозять у стабілізаційний пункт. Тут естафету боротьби за життя перехоплюють військові хірурги.
Стабілізаційні пункти обладнані професійним медичним устаткуванням, тут проводять складніші операції. Змучені втомою лікарі працюють цілодобово, але на графік не скаржаться.
“Спочатку важко, а потім звикаєш, потрібно працювати, потрібно бійцям надавати допомогу. Буває 50 осіб, буває 100, буває більше… Стало більше, багато кульових поранень, і це свідчить про те, що точаться ближні бої”, — розповів фронтовий хірург Сергій.
Попри збільшену кількість поранених, медики продовжують виконувати свій обов’язок, рятуючи життя захисників, а українські військові — героїчно тримати оборону українського Бахмута.
Читайте також: “Місто все розбите, туди заїхати і виїхати — це фортуна”: воїни ЗСУ розповіли про те, що відбувається в Бахмуті (ВІДЕО)