Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу почувається дискомфортно після реакції РФ на атаку Ірану на його країну. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив колишній посол Ізраїлю у Росії Аркадій Міл-Ман.
“Напевно, Нетаньягу зараз почувається в повному дискомфорті, якщо врахувати той факт, що під час однієї з передвиборчих кампаній, які у нас були протягом 2-3 останніх років, був величезний плакат, який висів на кількох будинках, де Нетаньяху тиснув руку з одного боку — Путіну, з іншого боку — Трампу. І там був такий напис: “Це найвища ліга”. Ось тепер ми дивимось, що це за “вища ліга”. І ми тепер дивимось, що й як відбувається. І всім зрозуміло, що він має повний дискомфорт, — сказав він.
Міл-Ман нагадав, що російський диктатор Володимир Путін зателефонував президенту Ірану Ібрагіму Раїсі й, можливо, “його втішав” після того, як іранська атака на Ізраїль повністю провалилася.
“Але він не телефонував Нетаньягу висловити йому підтримку — це теж про щось говорить. Патрушев, секретар Ради безпеки Росії, дзвонив до нашого голови Національної ради безпеки та переконував його в тому, що не можна реагувати, явно виконуючи роль іранського керівництва в тому, щоб переконати Ізраїль не відповідати на цю безпрецедентну атаку, яку Іран здійснив 14 квітня. Ну, ось тому ситуація абсолютно зрозуміла”, — сказав колишній посол Ізраїлю в Росії.
Показовими він вважає заяви російських дипломатів, наприклад, постійного представника Росії в ООН Василя Небензі, який підтримав Іран, звинуватив у нападі на Ізраїль країни Заходу, зокрема США.
“Він тільки не сказав, що Америка все зробила та вмовила Іран напасти на Ізраїль, щоб потім звинуватити Іран. Ось цього він ще не придумав, але оскільки у них уява працює в неурочний час, ми можемо від цих людей всього чекати. Це не дипломатія, це не щось, це такий страшний тоталітарний режим, дуже агресивний. Союзники його — Іран, Північна Корея, “Ісламський джихад”, “Хезболла”, ХАМАС, хусити в Ємені — ось ми маємо таку вісь зла. І з цим країни вільного світу мають боротися”, — наголосив Міл-Ман.
Читайте також: Москва і Тегеран несуть загрозу для світу — думки політиків та експертів (ВІДЕО)
Нагадаємо, в ніч на 14 квітня Іран атакував Ізраїль, випустивши понад 300 безпілотників і ракет. Удар тривав протягом 5 годин. Частину дронів і снарядів було запущено з території Лівану, Сирії, Іраку та Ємену. Відбити атаку Ізраїлю допомагали США, Велика Британія, Франція та Йорданія. Як зазначили в Білому домі, Сполучені Штати не прагнуть конфлікту з Іраном, але захищатимуть американські війська і партнерів у регіоні. В ізраїльській армії заявили, що 99% повітряних цілей терористів було збито.