Україна наполягає на знятті обмежень на використання далекобійної зброї, наданої союзниками, для ураження цілей на території країни-агресора. За словами президента України Володимира Зеленського, це рішення залежить не від коаліції всіх держав-партнерів, а лише від чотирьох країн, які вже надають ЗСУ озброєння дальнього радіуса дії, інформує FREEДОМ.
“США, Велика Британія, Франція, Німеччина. Тільки ці чотири країни надають або здатні надати зброю дальньої дії, яка може допомогти нам витіснити Російську Федерацію з території України або врятувати життя мирних жителів у всіх містах: Полтава, Львів, Харків, Київ, Дніпро, Кривий Ріг. Ми втрачаємо людей щодня. І наша здатність розв’язати ці проблеми залежить від цих чотирьох країн”, — сказав лідер України.
У Вашингтоні дати добро на удари західними ракетами по території Росії поки що не готові. Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що російська армія вже відсунула свої об’єкти від зони досяжності систем ATACMS або ракет Storm Shadow.
Крім того, за словами глави Пентагону, в України вже є озброєння, яке можна порівняти з дальністю західних ракет.
“Ми весь час говорили, що немає жодної можливості, яка сама по собі могла б мати вирішальне значення в цій кампанії. Знаєте, у нас була дискусія про танки, у нас була дискусія про інші можливості, й щоразу ми зазначаємо, що це не просто щось одне, це комбінація можливостей і те, як ви інтегруєте ці можливості для досягнення цілей”, — сказав Остін.
Володимир Зеленський повідомив на пресконференції 27 серпня, що Україна випробувала свою першу балістичну ракету. А кількома днями раніше — у День Незалежності України — президент заявив про успішне застосування української ракети-дрона “Паляниця”, дальність польоту якої — 600 кілометрів. Крім того, Україна модернізує ракети “Нептун”.
“У нас уже було п’ять чи шість досить вдалих пусків “Нептунів” уже не як протикорабельних ракет, а вже у версії крилатої ракети, які вражали об’єкти на відстані там 600 та 700 кілометрів. І думаю, що до 1 000 кілометрів, ну, десь близько до цієї дистанції, його доопрацюють”, — сказав авіаційний експерт Костянтин Криволап.
Україна розвиває свою ракетну програму, але поки що основними засобами ураження цілей на території Росії залишаються безпілотники.
“Безпілотні системи… уже дають змогу вражати військові об’єкти держави-агресора на відстані до 1 800 км. Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак. Уся інфраструктура Росії, що працює на війну, зазнає і зазнаватиме втрат”, — заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов у Facebook.
Удари на такі відстані здатні завдати шкоди російській армії на стратегічному рівні.
“Ми можемо говорити про заводи, ми можемо говорити про конструкторські бюро, ми можемо говорити про ремонтні бази, які постачають ту саму техніку, наприклад, озброєння на поле бою. Якщо це все не буде доїжджати до лінії фронту, якщо все це буде піддаватися знищенню або пошкодженню на території Російської Федерації”, — сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.
Про готовність інвестувати у виробництво української далекобійної зброї заявили в Литві. На сайті Міністерства оборони країни йдеться про те, що Вільнюс збирається взяти участь у фінансуванні виробництва дронів “Паляниця” і ракетних систем.
Читайте також: Асортимент українських ракет і дронів розширюється — деталі від Криволапа