Останнім часом російська армія не так часто використовує в штурмах бронетехніку, зокрема й танки, оскільки Сили оборони України легко вражають її FPV-дронами та артилерією. У зв’язку з цим росіяни стали використовувати для піхотних штурмів цивільні автомобілі. Про це сьогодні, 26 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Владислав Селезньов.
“Я не став би з великим скепсисом сприймати той факт, що росармія використовує для своїх штурмів і атак ті ж “Жигулі”. Адже автомобільна техніка — це насамперед швидкість. Тобто противник отримує певну фору, маючи можливість оперативно переміщатися між своїми позиціями та позиціями українських захисників, що створює певну напругу і труднощі для відбиття такого роду атак”, — сказав Селезньов.
Противник не може активно використовувати бронетехніку, оскільки не має ефективних рішень з протидії FPV-дронам, а також мінометним мінам, артилерійським снарядам і протитанковим ракетним комплексам, які активно використовують Сили оборони України.
Проте оборонно-промисловий комплекс Росії ще здатний виробляти та відновлювати пошкоджену техніку. У ремонті також залучається оборонна промисловість Білорусі.
“Крім того, противник використовує запаси озброєнь і техніки, які їм дісталися у спадок від Радянського Союзу. Ті ж танки Т-54 і Т-55 розроблялися 70 років тому. Але будь-який танк — це грізна зброя, яка несе смерть і руйнування. Тому я б скептично не ставився до використання техніки та озброєнь старого зразка“, — додав експерт.
Тривають постачання в Росію озброєнь і техніки з Північної Кореї та Ірану.
“Так, останнім часом [з Ірану] набагато менше надходжень, ніж необхідно Росії, через події, які відбуваються зараз на Близькому Сході. Тому росіяни вишукують будь-які формати та можливості для отримання техніки, щоб насичувати свої бойові порядки. Російські емісари буквально по всьому світу шукають сили, засоби та ресурси, щоб посилювати свій тиск на полі бою”, — зазначив Селезньов.
Читайте також: Кількість резервних танків у Росії треба ділити на два і навіть на три — розбір Дикого
Нагадаємо, у листопаді армія РФ зазнала найбільших місячних втрат від початку повномасштабного вторгнення в Україну. Було вбито та поранено 45 720 військових — це понад три умовні мотострілецькі дивізії сухопутних військ. Крім того, Силам оборони України вдалося вразити 307 російських танків, тобто майже 10 танкових батальйонів — це найвищий показник осені 2024 року. Також ЗСУ знищили 899 броньованих машин і 884 артилерійських систем. Орієнтовна вартість спаленої техніки перевищує 3 млрд доларів.