Використання Starlink на окупованих територіях може неприємно відгукнутися для росіян — деталі від Ступака

Іван Ступак. Фото: Facebook

Термінали Starlink для російських окупаційних військ, імовірно, завозять з Об’єднаних Арабських Еміратів. Про це сьогодні, 12 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик Іван Ступак.

Він зазначив, що використання Starlink, сигнал якого не можна заглушити традиційними засобами радіоелектронної боротьби, спочатку було перевагою української сторони на полі бою.

“Зараз стали з’являтися комплекси Starlink у Російської Федерації в Луганській області. І, судячи з карти покриття, окуповані райони Луганської області вказані на офіційному ресурсі Starlink — тут працює, все відмінно… Водночас падає швидкість наших Starlink у прифронтовій зоні, тобто катастрофічно. І Російська Федерація вже на окремих напрямках хвалилася, що українці не використовують безпілотники, тому що в них Starlink лежить, а в нас працює”, — сказав Ступак.

За його словами, Starlink для російської окупаційної армії завозять з Об’єднаних Арабських Еміратів.

“Вони чи то перепрошиті — не готовий сказати технічно, не володію інформацією — активують їх уже в Російській Федерації, і вони працюють якраз на окупованих територіях України. Це погано, це сумно, намічається дисбаланс й з’являється перевага Російської Федерації”, — сказав Ступак.

Водночас він наголосив, що російські фахівці не в захваті від такого використання Starlink.

“Вони дуже навіть сильно критикують та стверджують, що рано чи пізно російській стороні відгукнеться використання цих Starlink. Вони пояснюють, що сигнал активується безпосередньо на окупованих територіях, ставиться крапка, й американська сторона має чітке уявлення про вузли зв’язку, де ці комплекси активуються. Плюс російська сторона стверджує, що нібито американці зможуть надалі та зараз теж уже мають можливість перехоплювати розмови або, точніше, перехоплювати дані, які передаються з використанням Starlink. І поки що не прикривають цю лавочку тільки тому, що інформація, яка йде, дуже цікава американцям. Але знову ж таки, це все домисли, припущення російської сторони”, — сказав Ступак.

Читайте також: Росія почала використовувати Starlink на фронті в Україні — аналіз експерта

Нагадаємо, власник компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що термінали Starlink не продавалися Росії прямо або через побічно.

Прямий ефір