“Вся промисловість регіону стоїть”: якої шкоди завдали ЗС РФ Херсонщині

Херсонська область. Ілюстративне фото: focus.ua

Підприємства Херсонської області стоять без роботи, а сільгосптериторії забруднені снарядами і мінами. Такі наслідки російської окупації для регіону, на відновлення якого підуть не місяці, а, можливо, роки. Про це сьогодні, 19 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав ексзаступник херсонського міського голови Роман Головня. 

“Російські війська завдали колосальної шкоди. Сьогодні вся промисловість регіону повністю стоїть. Херсонська область — це аграрний край. І безпосередньо саме вирощування та продаж сільгосппродукції — це один бізнес-процес, а обробка та переробка продукції — інший”, — зазначив гість ефіру.

Після вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року вся територія Херсонської області була окупована. І вона повністю забруднена вибухонебезпечними предметами, мінами, доповнив Головня. 

“Територія підлягає розмінуванню, і це досить важкий процес, і тривалий. Ось це один основний аспект економічної діяльності. Що стосується безпосередньо підприємств, які працювали в місті та області, тут теж усе досить складно: від обстрілів і грабежу до того, що повністю порушена інфраструктура, і на відновлення підуть не місяці, а навіть роки”, — зазначив Головня. 

Він припускає, що будуть і такі галузі чи напрями, які в області вже неможливо буде відновити. 

Гість ефіру також нагадав, що Кабінетом міністрів розроблено механізм компенсацій, зокрема як для приватних осіб, так і для бізнесу, тих втрат, яких вони зазнали внаслідок агресії російських окупантів. 

“Є можливості від західних партнерів, які дають гранти і допомогу для того, щоб можна було далі відновлювати бізнес. І безпосередньо ми всі сподіваємося на те, що в будь-якому випадку Російська Федерація компенсовуватиме ті збитки, які вона завдала українському народу та українському бізнесу”, — резюмував Головня.

Читайте також: Викрадали заради викупу: про переслідування жителів Херсонської області розповів Головня

Прямий ефір