Осінній період приносить свої виклики для українських військових. З відходом листя з дерев, бійці на передових позиціях стають більш уразливими. Про це сьогодні, 18 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.
“Кожен сезон несе свої виклики. Ми розуміємо, що восени не буде листя на деревах, відповідно, менш захищеними будуть бійці, які перебувають у посадках. Це буде час для безпілотної авіації, зокрема і розвідувальної, і ударної, які будуть ефективнішими в таких погодних умовах. Це те, що характеризуватиме українську осінь і зиму. І ми розуміємо, що це стосується і російських військ, їм буде складніше тікати з українських полів”, — сказав він.
За його словами, сучасна військова техніка Збройних Сил України (ЗСУ) здатна долати бездоріжжя. Однак важливою проблемою стають мінно-вибухові загородження, розміщені російськими силами.
“Поспішати, втрачаючи безліч людей, українські війська не будуть, вони й раніше цього не робили. Тобто ми розуміємо, що насамперед — зберегти людей. Тому будемо поступово розміновувати території, які належить звільняти. Ця філософія буде важливою, зокрема під час осіннього контрнаступу. Погода, цілком можливо, дасть ще місяць півтора для того, щоб можна було вести наступальні дії активного плану”, — каже він.
Варченко нагадав, що в попередній осінній кампанії Силам оборони України вдалося звільнити території, включно з правим берегом Херсонської області. Тож існує ймовірність, що й у поточному році будуть позитивні результати.
“Разом з тим, зима не стала тим періодом, під час якого не велися активні бойові дії. Ми пам’ятаємо, як окупанти вели свої “м’ясні штурми”, пам’ятаємо Бахмут і, звичайно ж, наші оборонні дії. Зараз вони змушені перекидати з місця на місце свої недобитки військ. Це означає, що в них уже припікає. Тому, звичайно ж, маючи можливість, будемо зберігати той тиск, який зараз пропонуємо. І ми бачимо, що наші партнери, оцінюючи ситуацію, поділяють надію на те, що ця осінь буде успішною для українського контрнаступу”, — підсумував Іван Варченко.
Читайте також: Українська армія зайняла панівні висоти поблизу Бахмута після звільненням Андріївки та Кліщіївки, — Східне угруповання військ
Як повідомлялося, протягом минулої доби на фронті відбулося понад 35 бойових зіткнень. Сили оборони України продовжують ведення оборони на сході та півдні України, наступальної операції на Мелітопольському напрямку та наступальних дій на Бахмутському напрямку.