Впровадження агентів російськими спецслужбами за кордоном: про методи розповів Маломуж

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Росія застосовує комплексний підхід до впровадження своїх агентів у західних країнах. Ці методи включають використання дипломатичного прикриття, агентів, замаскованих під мігрантів, і активацію екстремістських груп для дестабілізації ситуації в конкретних країнах. Про це сьогодні, 7 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж

“Це системна робота. Росія давно готувала резерви для проникнення в європейські країни, Сполучені Штати і Канаду. Це так звані країни головного противника, тому було розроблено кілька систем”, сказав він.

Генерал розповів, що Москва часто використовує посольські резидентури в західних країнах і агентів-нелегалів.

“Посольські резидентури: під прикриттям дипломатів працювали розвідники, які вербували місцевих громадян і використовували їх для проникнення в державні органи, політичні партії, секретні установи, військові та спецслужби країн перебування. Зі свого боку агенти-нелегали готувалися як громадяни конкретної країни: опрацьовувалися легенди про те, як вони перебували, через які країни і адаптувалися вже на місці”, пояснив Маломуж.

Нині, як він зазначив, Росія почала використовувати інноваційну модель впровадження агентів, маскуючи їх під мігрантів.

“Це ті особи, які часто прибувають у країну як біженці. Вони адаптуються там, але частина з них – завербовані Росією. Якщо йдеться про старше покоління, то це агенти, завербовані ще в радянський період. Вони створюють свої осередки і займаються, наприклад, екстремістською діяльністю або політичною діяльністю, вигідною Росії. Ці агенти проникають в органи влади та управління, стають громадянами цієї країни і повноцінно служать або у військовій, або в державній сфері”, наголосив генерал.

Маломуж також нагадав про перевірений метод російських спецслужб використання екстремістських організацій, які активуються в потрібний момент для дестабілізації ситуації в певній країні.

“Наприклад, протести проти політики держави, щоб схилити ті чи інші партії до зміни політики в цілому, до підтримки або непідтримки України, що в сучасних умовах активно використовується. Такі рухи часто починаються з конкретного випадку або їх ініціює розвідка, або навіть випадково, але російські спецслужби активно використовують будь-які протести проти влади і держави”, резюмував Микола Маломуж.

Читайте також: Швидкість YouTube у РФ сповільнюється: Кремль бачить у сервісі загрозу (ВІДЕО)

Прямий ефір