Президент Росії Володимир Путін прагне забезпечити собі повну лояльність суспільства. Для досягнення цієї мети він використовує різноманітні засоби, зокрема пропаганду, яка спрямована навіть на молодші покоління. Про це сьогодні, 2 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова профспілки “Альянс вчителів” Данило Кен.
“Режим із такого авторитарного став справжньою диктатурою, воюючою диктатурою, і особисто Путіну потрібна повна лояльність усього суспільства. Якась більшість його вже не влаштовує: конституційна більшість у Держдумі або телеглядачі, або літня аудиторія, або бюджетники. Потрібно, щоб вождя любили”, — сказав він.
Кен пояснив, що під терміном “любов” мається на увазі не тільки саме почуття любові, а й страх, і підкорення, і навіть визнання диктатора великим під загрозою репресій.
“Щоб вождя любили всі, щоб підтримували війну всі, щоб демонстрували лояльність всі. І, звичайно, на цьому шляху вже неважливо, знову повторюся, пенсіонери, дорослі люди, студенти, школярі чи дошкільнята. Необхідно втягувати в цю “любов”, змушувати підкорятися абсолютно всіх”, — акцентував він.
Голова профспілки “Альянс учителів” стверджує, що під керівництвом Путіна освітній системі Росії “ставатиме тільки гірше”, особливо через суцільну пропаганду.
“Є різні дослідження. Якщо подивимося, як промивали мізки дітям у Німеччині напередодні та під час Другої світової війни, і якими потім дорослими ставали ці німці, що з ними було, як вони дивилися на світ, виявилося, що багато чого може змінитися… Але найсприйнятливішими до пропаганди та найдовше її зберігали якраз молодші школярі”, — зазначив він.
Згідно з його словами, діти вже в ранньому шкільному віці починають розуміти висловлювання дорослих про війну і про Україну з погляду їхнього сприйняття.
“Тобто історію зрозумілу розповідають, але власного інтересу до суспільного життя, до політики — ще немає. Немає якогось інтересу слідкувати і розуміти, що саме відбувається на війні, і немає здатності критично оцінювати те, що розповідають. На жаль, це найнебезпечніше, найшкідливіша пропаганда. Це будуть наслідки на багато десятиліть, і Росія з цим залишиться неминуче”, — підсумував Данило Кен.
Читайте також: Не вчителі, а ідеологи війни: як путінський режим мілітаризував російську систему освіти