Воєнні злочини РФ в Україні — хто віддає накази, пояснив член експертної ради ЦГС

В'ячеслав Лихачов. Фото: Facebook/Vyacheslav Likhachev

Під воєнними злочинами розуміється досить широкий спектр дій російської армії в Україні. Санкціонуються вони на різних рівнях. Наприклад, якщо йдеться про обстріли цивільної інфраструктури, то пряма санкція і пряме схвалення на них дається найвищим військово-політичним керівництвом Росії. Про це сказав керівник Групи моніторингу прав національних меншин, член експертної ради Центру громадянських свобод (ЦГС) В’ячеслав Лихачов сьогодні, 18 червня, в ефірі FREEДОМ.

“Володимир Путін публічно висловлювався зі схваленням подібних ударів”, — нагадав правозахисник.

Хоча Путін навряд чи віддає накази на ті чи інші конкретні злочинні дії росіян на тимчасово захоплених теренах України, сама атмосфера в російській армії сприяє таким злочинам, вважає гість ефіру.

“Той факт, що в російській армії не було жодного випадку розслідування та притягнення до відповідальності будь-кого, хто чинив злочини стосовно мирного населення, досить промовистий. Це означає, що у всій російській армії існує атмосфера терпимості та потурання щодо тих, хто чинить злочини проти мирного населення. Щодо командирів середньої та нижчої ланки, то вони не просто схвалюють, а часто прямо наказують вчиняти злочини, бути присутніми при скоєнні злочинів. Ця атмосфера як мінімум терпимості до скоєння злочинів, безкарності та заохочення цих злочинів присутня у всій російській армії та у всій російській військово-політичній архітектурі згори до низу”, — коментує він.

Лихачов нагадав, що в Росії нагороджували військові частини, які відзначилися особливими звірствами щодо цивільного населення на окупованій території України, як це було після різанини у Бучі.

“Ми бачимо, що ця система, яка свідомо використовується, експлуатується російським військово-політичним керівництвом для досягнення своєї мети”, — вважає В’ячеслав Лихачов.

Читайте також: Кожні 10 хвилин Росія вчиняє злочин проти України — факти та реакції (ВІДЕО)

Нагадаємо, керівник Групи моніторингу прав національних меншин, член експертної ради ЦГС В’ячеслав Лихачов зазначив у коментарі FREEДОМ, що відправною точкою всіх злочинів, які РФ вчиняє в Україні, є злочин агресії. Однак саме із притягненням до відповідальності за нього виникають найбільші складнощі.

Прямий ефір