Восьмеро дітей повернулися в Україну — деталі від Лубінця

Дітей вдалося повернути в Україну. Фото: ombudsman.gov.ua

Сьогодні, 6 грудня, в День Святого Миколая, команда Офісу омбудсмена зустрічає чотирьох дівчаток та чотирьох хлопців на рідній українській землі. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, інформує FREEДОМ.

За його словами, в Україну повернулися четверо хлопчиків та четверо дівчат віком від 8 до 18 років.

“Це вдалося зробити завдяки спільній роботі із державою Катар, який вже вдруге долучається до процесу повернення депортованих дітей і тих, які опинилися на тимчасово окупованих територіях. Для нашої держави важлива кожна наша дитина, тож і повернення відбуваються як із РФ, так і з тимчасово окупованих територій”, — зазначив Лубінець.

Шлях повернення неповнолітніх напрацьовувала команда омбудсмена спільно з іншими органами державної влади в межах реалізації затвердженого плану дій президента України Bring Kids Back UA.

Уповноважений висловив вдячність ЮНІСЕФ, Посольству України в Білорусі, БФ Orphans Feeding Foundation, зокрема співзасновниці Маріам Ламберт, та адміністрації Державної прикордонної служби України.

“Для цих дітей сьогодні справді відбулося передріздвяне диво — вони зустрінуть і обіймуть своїх рідних на Батьківщині. Наша команда й надалі працюватиме над поверненням українських дітей додому. Як тяжко це не було б, робота триватиме!” — наголосив Дмитро Лубінець.

Читайте також: РФ продовжує депортувати маленьких українців з окупованих територій, триває підготовка нових списків — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, Катар веде переговори з Росією про повернення додому українських дітей, яких незаконно депортували під час повномасштабного вторгнення.


Ви можете допомогти повернути неповнолітніх громадян України додому. Якщо проживаєте на території Білорусі, Росії або на тимчасово окупованих територіях України та володієте інформацією про депортованих дітей — напишіть у Telegram-канал “Я тут” або на сайт FREEДОМ. Київ гарантує анонімність.

Нагадаємо, телеканал FREEДOM у партнерстві з радницею-уповноваженою президента України з прав дитини та дитячої реабілітації і Ювенальною поліцією України запустив інформаційну кампанію “Знаєш — скажи!”, яка має на меті мотивувати мешканців Росії протидіяти примусовій депортації українських дітей і сприяти їхньому поверненню в Україну.

Прямий ефір