Катар веде переговори з РФ про повернення депортованих українських дітей (ВІДЕО)

Юна українка. Ілюстративне фото: instagram.com/kathryn_moskalyuk

Катар веде переговори з Росією про повернення додому українських дітей, яких незаконно депортували під час повномасштабного вторгнення. За словами прем’єр-міністра Катару Джасім Аль Тані, вони сподіваються, що ще одну групу дітей вдасться повернути до свят, повідомляє FREEДОМ.

Катар веде переговори з країною-агресором про повернення маленьких українців на батьківщину.

“Катар сьогодні виступив посередником у питанні репатріації українських дітей. Уже є успішний кейс повернення дітей за допомогою Катару, який долучився до переговорного процесу”, — сказала директорка Східної правозахисної групи, адвокатка Віра Ястребова.

Перша успішна домовленість Катару була здійснена в жовтні 2023 року — 4 повернутих дитини. Слідом за ними на батьківщину повернули ще одну — Богдана Єрмохіна, якого навесні 2022 року депортували до Росії з Маріуполя.

Якою буде нова група дітей, скільки вдасться повернути додому, поки невідомо. Правозахисники кажуть, це дуже непросто і прозорого алгоритму чи механізму, як це робити, просто не існує.

“Офіційні джерела повідомляють про те, що близько 380 дітей було повернуто, але українська сторона чітко верифікує дані про дітей, які зазнали депортації. На жаль, людям, які перебувають на окупованих територіях, складно звернутися з цього питання до офіційної влади для того, щоб верифікувати цей випадок і вживати якихось заходів. Вони там перебувають під постійним пресингом і погрозами бути затриманими”, — додала Ястребова.

Крім того, країна-агресор продовжує замітати сліди, щоб справжні масштаби їхніх злочинів були невідомі.

“РФ ускладнює процес повернення українських дітей тим, що змінює їхні дані, метрику, видає документи російського зразка”, — зазначила Ястребова.

Черговий гучний випадок, про який стало відомо зовсім нещодавно — українську дівчинку удочерив депутат, наближений до Путіна, голова партії “Справедливая Россия” Сергій Миронов. За даними журналістів BBC та “Важных историй”, наприкінці серпня 2022 року чиновник разом із дружиною відвідав окупований Херсон. 10-місячна українка Маргарита Прокопенко в той момент лікувалася від бронхіту в Херсонській обласній дитячій лікарні. Лікарі стверджують, що після візиту дівчинку терміново виписали з лікарні.

У грудні 2022 року Миронов подав документи на “удочеріння” Маргарити. Росіяни стерли її минуле, змінивши ім’я. Тепер вона стала Мариною Мироновою, і переписали місце народження — підмосковний Подольськ.

Уповноважена президента України з прав дитини Дар’я Герасимчук повідомляла, що станом на кінець березня українській владі достеменно відомо про понад 19,5 тис. дітей, незаконно вивезених до Росії.

Читайте також: Для росіян українські діти, яких вони депортували до РФ, — “трофеї” — думка

Прямий ефір