Методична робота зі знищення російських об’єктів триває. Українські дрони пробивають російську протиповітряну оборону і вказують шлях ракетам. Це стратегія, у реалізації якої беруть участь усі Сили оборони України. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 16 січня, сказав речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
Коментуючи нічні удари по пороховому заводу в Тамбовській області та нафтобазі у Воронезькій області РФ, він зазначив, що наслідки для супротивника вони принесли серйозні.
“Якщо ми говоримо про Воронезьку область, найсвіжіша інформація — на місці удару по нафтобазі працюють кілька десятків пожежних машин, два пожежних потяги. Тобто, ми розуміємо, наскільки важливий цей об’єкт і наскільки серйозними є наслідки роботи українських безпілотників. Вони не просто тепер літають територією Російської Федерації, а завдають дійсно масованих ударів. Дрони пробивають систему протиповітряної оборони Російської Федерації та вказують шлях ракетам. Це теж одне із завдань безпілотників — пробивати маршрути для наших ракет, для тих вогневих засобів, які можуть вражати на різних відстанях стратегічні об’єкти російської оборонки, нафтопереробні заводи та інші об’єкти”, — сказав Братчук.
Він наголосив, що це не поодинокі точкові удари, а стратегія, у реалізації якої активну участь беруть усі частини Сил оборони України.
“Можна відзначити певну знаковість таких атак. Це не просто, припустімо, Сили безпілотних систем атакують, це велика робота і Головного управління розвідки, і Служби безпеки України, і, відповідно, наших підрозділів Збройних сил України. Тобто, це комплексний підхід до того, щоб у РФ зникали й нафтопереробні заводи, й нафтобази, щоб у ворога з’явилися проблеми з паливом, щоб заводи, які працюють на оборонку РФ, зокрема хімічні, порохові, зазнавали ушкоджень, причому серйозних”, — акцентував спікер.
Братчук також звернув увагу на те, що атаки по об’єктах у РФ повторюються. Так, 8 січня Сили оборони України завдали удару по нафтобазі в російському місті Енгельс, яка забезпечувала паливом військовий аеродром “Енгельс-2”. У результаті виникла пожежа на нафтобазі, яку не могли загасити протягом п’яти діб. А вранці 14 січня нафтобаза вдруге зазнала масованої атаки дронів.
“По Тамбовській області, наприклад, також уже була атака. Пороховий завод атакували торік влітку, і ось тепер — повторення цього сценарію. Зокрема щодо крайнього, я впевнений, що буде і продовження. До того ж змінюються наші дрони, вони стають серйознішими, і йдеться не лише про відстань, хоча це теж вражає. Сьогодні наші дрони атакують ворожі об’єкти на відстані близько 2 000 км. І йдеться про ударні безпілотники, які завдають ось такі серйозні пошкодження російським об’єктам”, — сказав гість ефіру.
Розширюється і географія ударів, доповнив він.
“І, звичайно, географія — сьогодні ворог не може спокійно спати в жодному з регіонів Російської Федерації. Ми говоримо і, наприклад, про Балтику, якщо згадувати Ленінградську область. Ми говоримо про те, що і в Мурманську вже такі безпілотники з’являлися. Тобто географія розширюється. І, власне, масований удар останній, комбінований удар, — це те, що ставить ворога практично в глухий кут у цій ситуації”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Тилова інфраструктура армії РФ в Енгельсі нейтралізована, — Лакійчук
Нагадаємо, безпілотники вночі 15 січня залетіли в Тамбовську область Російської Федерації. Під атаку потрапив спиртзавод. А вночі 16 січня було атаковано пороховий завод у Тамбовській області та нафтобазу — у Воронезькій області РФ.
Читайте також: Українські військові перейшли до комплексних масованих ударів по території Росії — розбір Маломужа