Україна має змінити стиль і філософію своєї зовнішньої політики.
Про це сказав президент Володимир Зеленський, виступаючи на конференції керівників іноземних дипломатичних установ “Дипломатія 30. Стратегія сильної держави”, пише UA.
“Ми маємо змінити стиль і філософію своєї зовнішньої політики. Сьогодні вона потребує багатьох речей, я хотів би зупинитись на 4 основних, на мою думку”, – сказав глава держави.
Першим принципом Володимир Зеленський назвав швидкість.
“З надмірно консервативної, а тому дуже повільної, наша дипломатія має стати жвавою, динамічною. Наразі у багатьох процесах Україна змушена наздоганяти. Ми прагнемо якомога скоріше розблокувати процес мирного врегулювання на Донбасі, повернути Крим, досягнути членства в ЄС у найближчі роки та отримати дуже чітку часову перспективу від НАТО, і хочемо її отримати у 22-му році”, – зазначив президент.
Для досягнення цього Україні, за словами глави держави, потрібна креативність.
“Креативність, бажання швидкого результату змушує нас шукати усі можливі шляхи задля її досягнення. Приклад цього – декларація на підтримку європейської перспективи України, яку вже підписали 7 країн. Вже 7, або на жаль 7, залежить від нашого з вами підходу, амбіцій. Інший, більш вагомий приклад – Кримська платформа. Ми повинні не чекати, поки хтось вирішить наші проблеми за нас, а саме шукати і пропонувати нові механізми, формати”, – зазначив Володимир Зеленський.
Також президент назвав амбітність.
“Амбітність думок, форматів, ідей. Це обличчя нашої держави. Позбутись негативного, песимістичного мислення, позбутися таких слів, як “це неможливо”, “цього не буде”, “це не для нас”. Позбутись комплексу “країни третього світу”, – сказав Володимир Зеленський.
Четвертим принципом, на думку президента, є результативність.
“Вона вимірюється не кількістю заяв про підтримку нашої держави, ми вдячні… Не кількістю дописів у Facebook чи Twitter, а конкретними обсягами підтримки, конкретними проєктами, об’єктами, інвестиціями”, – пояснив глава держави.
Раніше Володимир Зеленський заявив, що Україна має бути не мовчазним спостерігачем, а глобальним гравцем.
Читайте також: Україна вступить в НАТО, коли стане потужною державою в сфері безпеки, – президент