Внутрішні проблеми у США домінують над оцінкою міжнародної ситуації, — Фесенко про допомогу Україні

Володимир Фесенко. Фото: uatv.ua

В ідеальному варіанті заклики президента США Джо Байдена до Конгресу ухвалити законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, підкріплені закликами та увагою до цього питання з боку європейських лідерів та ЄС загалом, мали б відіграти позитивну роль. Але, на жаль, реальність має інакший вигляд. На позицію Республіканської партії в США впливає невелика група агресивних ізоляціоністів. Про це сказав політолог Володимир Фесенко сьогодні, 10 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він зазначив, що традиційною класичною позицією Республіканської партії завжди була підтримка активної міжнародної ролі США, зокрема у стримуванні потенційних противників, демонстрації сили, але ця позиція піддається випробуванням.

“Багато трампістів, не скажу, що вони зараз у більшості, але в Нижній палаті Конгресу є невелика група дуже агресивних ізоляціоністів, які виступають проти допомоги Україні та взагалі проти того, щоб США влазили до європейських справ. Їх меншість, але вони дуже агресивні, і, на жаль, вони впливають навіть на спікера Нижньої палати Конгресу. Попереднього спікера за їхньої ініціативи зняли. Вони фактично спровокували кризу в Нижній палаті Конгресу. Тому, на жаль, ситуація тут не така однозначна. Внутрішні проблеми США домінують над оцінкою міжнародної ситуації. На жаль, це нинішня реальність у Сполучених Штатах”, — констатував гість ефіру.

Фесенко зазначив, що ситуацію, безумовно, ще більше поляризують майбутні президентські вибори та протистояння Джо Байдена та Дональда Трампа.

“Для республіканців Байден це не лише не авторитет. Він для них, не для всіх, але для багатьох, особливо активних, послідовних трампістів, уособлення зла. Тому для них заклики Байдена не тільки нічого не означають, у них така логіка: ми робитимемо все навпаки. Байден виступатиме за щось, а ми виступатимемо проти прямо з протилежної позиції. Жодних компромісів із Байденом. Це найнебезпечніша логіка, яка зараз домінує. Слава богу, не в усіх. Але у частини республіканців, найбільш радикальних прихильників Трампа. У цьому полягає головна проблема. Тому думати, що заклик Байдена змінить ситуацію у Конгресі — ні, це, на жаль, не так. Ми це бачимо вже щонайменше п’ять місяців”, — заявив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, Верхня палата Конгресу Сполучених Штатів Америки проголосувала за початок дебатів щодо законопроєкту на 95 млрд дол., що включає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. Напередодні Сенат США ухвалив процедурне рішення щодо подальшого розгляду законопроєкту. Після погодження поправок Сенат має проголосувати по суті та передати законопроєкт на розгляд Палати представників.

Прямий ефір