Кремль має всі економічні та військові важелі впливу на Вірменію. Питання, чи витримає це Пашинян і суспільство. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив громадський діяч, директор фонду “Вільна Росія” на Південному Кавказі Єгор Куроптєв.
“Зміни, звісно, є. Вони почалися ще після карабахської війни, коли Вірменія вперше зрозуміла, що її покинули. Стало зрозуміло, що Росія та якийсь там ОДКБ жодних гарантій безпеки чи серйозної підтримки Вірменії не надасть… У вірменському суспільстві дуже піднялися, вони були й раніше, але вони дуже піднялися антикремлівські настрої. Були великі акції протесту проти Російської Федерації, проти Кремля біля російського посольства в Єревані. Загалом можна говорити про те, що вірменське має запит на те, щоб уникати впливу Росії”, — сказав гість ефіру.
Куроптєв вважає, що підписання Вірменією Римського статуту та визнання ордера на арешт Путіна є дуже чітким сигналом Єревана про готовність до серйозної боротьби за суверенітет.
“Це символічний знак. Але для Вірменії, дуже маленької держави, яка повністю залежить від російської економіки і всього іншого, це супер важливий демонстративний акт, що Вірменія є суверенною державою”, — зазначив гість ефіру.
При цьому Куроптєв вважає, що Вірменія не заарештовуватиме Путіна, боячись введення російських військ і початку війни.
“І в цьому випадку ця війна буде дуже короткою… До Вірменії їхати недалеко. Тому ні, це не заради арешту, але це дуже серйозний символ спроби та зусилля Вірменії виборювати суверенітет своєї країни”, — сказав експерт.
Гість також додав, що зусиль Заходу недостатньо як у підтримці України, так і в підтримці Вірменії.
Читайте також: У відносинах РФ та Вірменії посилюється розкол — огляд (ВІДЕО)