Росія не контролює ситуацію в Бєлгородській області. Наразі найгарячішою точкою залишається місто Шебекіно. Там тривають бойові зіткнення російських добровольців із регулярною армією Росії. Водночас влада практично ніяк не реагує на вилазки на територію Росії. Міжнародні аналітики дійшли висновку, що між військовою та цивільною владою Росії немає згоди. Також як і немає розуміння того, що робити в такій ситуації, повідомляє FREEДОМ.
Губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков заявляє про те, що російська влада нібито контролює регіон.
“Сьогодні противника на території Бєлгородської області немає. Багато запитують про Нову Таволжанку. На території Нової Таволжанки противника немає”, — заявив він.
Але з усім тим, російські Telegram-канали повідомляють, що бої в регіоні тривають. А бійці Російського добровольчого корпусу (РДК) і легіону “Свобода Росії” опублікували нове відео, яке підтверджує, що вони перебувають на території Бєлгородської області.
Диверсійні групи в Бєлгородську область почали заходити в травні. Усю відповідальність за бойові дії беруть на себе Російський добровольчий корпус і легіон “Свобода Росії”.
Найгарячішою точкою на сьогодні залишається Шебекіно. Місто почали обстрілювати ще в жовтні 2022 року. У травні 2023 року керівництво Бєлгородської області повідомило про 130 обстрілів. Зараз звідти вже евакуюють людей. Місцеві жителі вважають, що вони нікому не потрібні.
“Ось таке в нас зараз місто Шебекіно. Ледве виїхали з-під обстрілів. Прикро за нашу Бєлгородську область, що нас не захищають — це найприкріше”, — сказала мешканка Шебекіно.
Атака дронів на Москву, постійні обстріли Бєлгородської області — влада практично не реагує на те, що відбувається. На думку експертів, президенту РФ Володимиру Путіну можуть про це просто не доповідати. Оскільки він ізольований від зовнішнього світу. Мета наближених до нього людей — повідомляти диктатору тільки позитивні новини.
“Тільки що-небудь невелике, щоб не вивести зі стану душевної рівноваги. Так йому все ж важкувато в його віці”, — зазначила політична аналітикиня Ольга Курносова.
Через страх втратити владу, кажуть аналітики, Путін не хоче визнавати, що війна прийшла в Росію. А чиновники на місцях просто не мають алгоритму, як діяти в подібній ситуації.
“Суперечливі російські відповіді та повідомлення про операцію повстанців у Бєлгородській області продовжують свідчити про те, що Москва ще не вирішила, як реагувати на такі обмежені транскордонні рейди. Реакція Росії здебільшого була зосереджена на інформаційному впливі, й немає жодних ознак того, що російське керівництво встановило ширшу політику запобігання подальшим обмеженим рейдам у прикордонні області Росії”, — зі звіту Інституту вивчення війни.
Неузгодженість дій на місцях — це результат корумпованості влади, впевнені експерти. Давати відсіч просто немає кому і немає за що, тому що від самого початку можновладці збиралися красти, а не воювати.
“80% грошей, які були витрачені на цю оборону, вкрали. Тому цієї лінії оборони не виявилося за фактом. Поліцейскі та співробітники Федеральної служби безпеки (ФСБ) розбігаються, коли з’являється легіон “Свобода Росії” і РДК”, — додала Курносова.
Глава приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євген Пригожин уже заявив про те, що в разі бездіяльності російської влади протягом двох тижнів, він відправить у Бєлгородську область своїх найманців.
“У Росії серйозна військово-політична криза, коли керівник за російськими мірками найбільш боєздатного військового підрозділу кидає прямий виклик керівництву Міністерства оборони Росії”, — сказав політолог Андрій Піонтковський.
Навіть якщо ПВК “Вагнер” увійде в Бєлгородську область, ситуація не зміниться, впевнені експерти. Захищати людей ніхто не збирається. Адже головне для чиновників у Росії — зберегти свої посади, а люди для них — витратний матеріал.
Читайте також: Коли б’ють по Бєлгороду — умовній Тюмені начхати: настрої у РФ прокоментував російський політичний діяч