Західні партнери активно озброюються самі, а в Україну постачають зброю за залишковим принципом. Але це поганий шлях, тому що партнери України повинні розуміти, що війна Росії повинна завершитися на українській території. В іншому разі президент РФ Володимир Путін піде з війною далі в Європу. Таку думку сьогодні, 22 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила народна депутатка України, голова Комітету культури, науки, освіти та медіа Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Євгенія Кравчук.
“Якщо є політична воля, як, наприклад, у данської прем’єр-міністерки [Метте Фредеріксен], яка заявила на Мюнхенській конференції: “Уся артилерія, яка у нас є, потрібна Україні, ми їй усе віддаємо”. Також усі балтійські країни, все, що в них було, просто віддали. А от інші країни вважають, що якщо можлива війна, то ми повинні спочатку свої запаси поповнити, а потім, що залишиться, передати Україні. Це поганий шлях. Це хибний шлях. Тому що цю війну потрібно закінчити на території України”, — підкреслила вона.
Україна змушена конкурувати зі своїми партнерами за озброєння, а ціна на снаряди зросла втричі, зазначила депутатка.
“Чим довше тримати Україну на “сухому пайку”, тим більша ймовірність, що Росія за допомогою Північної Кореї, яка мільйон снарядів передала тільки за минулий рік, за допомогою Ірану, так і переступить цю межу і піде далі. Європа і світ західний не готувалися до повномасштабної війни у XXI столітті. Вони будували лікарні, школи, розвивали бізнес. Вони не будували, як Путін, військові заводи й не думали, як їм робити снаряди. І ось зараз ми конкуруємо з нашими партнерами за озброєння, тому що вони озброюються, і ми повинні поповнювати свої запаси. Наприклад, вартість одного снаряда з початку 2022 року зросла втричі, тому що їх не вистачає на всіх охочих їх купити”, — розповіла вона.
Читайте також: У Росії в 5 разів більше снарядів, ніж у Сил оборони України: що допомагає стримувати окупантів, розповів Ступак