Війна Росії проти України на виснаження стає битвою спротиву, — Столтенберг

Єнс Столтенберг. Фото: newsroom.consilium.europa.eu

Розв’язана Росією проти України війна ще не закінчена і весь світ бачить, що українці зараз здатні використовувати всі наявні у них ресурси. На цьому акцентував генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, інформує FREEДОМ.

“І, звичайно ж, вони вразили весь світ, починаючи зі слів президента Зеленського: “Мені потрібні боєприпаси тут, мені не потрібно таксі”. І звичайно ж, це посилає величезний сильний політичний сигнал. Я думаю, що війна і українське керівництво демонструють важливість політичного лідерства у світі. Саме тому вони змогли досягти результатів, що вражають, звільнивши великі частини української території на півночі, сході та півдні”, — сказав він.

Але, як зазначив генсек НАТО, наразі війна стала вже досить статичною.

“Росіяни змогли окопатися в глибоких оборонних лініях за допомогою траншей, ми називаємо їх “зуби дракона”, які розтягуються на багато кілометрів, щоб зупинити рух бронетехніки. Звичайно, не варто забувати про різні мінні поля”, — уточнив він.

Тож тепер наступний етап, за словами Столтенберга, — прорвати оборонні рубежі, які будувалися росіянами місяцями. А для цього українській армії необхідне сучасне обладнання: бойові танки, машини піхоти.

“Військові експерти називають це забезпеченням і підтримкою, тому що їм потрібні інженерні можливості, щоб перетнути мінні поля для прориву. Але це вузькоспеціалізовані речі. А вони потрібні для роботи. Потім — бойові танки чи БМП потребують підтримки. Вони можуть працювати день-два, але потім їм потрібні запчастини, паливо, спеціальні мастила. Усім відомо, що танк не їздить на заправну станцію за пальним. Заправник має під’їхати до бойового танка на полі бою. Тож це все — величезна логістика. Це війна на виснаження, яка стає битвою спротиву. Ми дуже часто недооцінюємо важливість забезпечення того, щоб усі системи, замовлені в Україні, працювали і приносили належний результат. На жаль, ця величезна логістична індустрія насправді не була організована відповідальною особою на посаді європейського командувача США в Європі”, — розповів генсек НАТО.

Читайте також: Україна отримає зброю та фінансування: підсумки Ради оборони країн ЄС у Брюсселі (ВІДЕО)

Нагадаємо, країни Євросоюзу прискорять процес ухвалення закону про збільшення виробництва боєприпасів для України. Йдеться про мільйон артилерійських снарядів. Ініціативу підтримала більшість депутатів Європарламенту. Раніше Брюссель затвердив план передачі боєприпасів: на першому етапі країни Євросоюзу передадуть Києву снаряди зі своїх складів, на другому — боєприпаси зі спільних закупівель, третій передбачає виробництво снарядів. Це дозволить оборонній промисловості Європи впоратися з обсягами постачань.

Прямий ефір