Відсутність Китаю на Саміті миру підірвала його позиції в ролі миротворця, — Фесенко

Прапор Китаю. Фото: gettyimages.com

Своєю неучастю в Глобальному саміті миру, який на вихідних пройшов у Швейцарії, Китай припустився серйозної помилки. Він підірвав свої позиції як потенційний претендент на роль посередника в майбутніх мирних переговорах. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог Володимир Фесенко.

На думку Фесенка, Китай дуже уважно стежив за Самітом миру, тому за його підсумками коригуватиме свою позицію.

“Наскільки мені відомо, Китай дуже уважно стежив за роботою саміту і, відповідно, буде дуже уважно оцінювати його результати. До речі, на саміті були присутні країни, які близькі КНР і по суті представляли його інтереси. Наприклад Бразилія, яка разом із Китаєм стала автором специфічного “мирного” плану. І вони претендують на роль якихось посередників і організаторів якоїсь майбутньої мирної конференції за участю Росії та Китаю”, — розповів Фесенко.

Водночас політолог вважає, що своєю відмовою від участі в Саміті миру Китай припустився серйозної помилки.

“На мій погляд, Китай припустився серйозної помилки, не беручи участі в нинішньому саміті у Швейцарії навіть як спостерігач. Китай серйозно підірвав свої позиції як потенційний претендент на роль мирного посередника. І, відповідно, зросли шанси на таку саму роль у Саудівської Аравії, яка брала участь у саміті. І у Туреччини. Тим паче остання має досвід проведення переговорів між РФ т Україною. Тому Китай, я думаю, зараз спробує якимось чином компенсувати цю ситуацію”, — зазначив гість ефіру.

На його думку, дуже важливо, що Україна займає конструктивну та гнучку позицію.

“Президент Зеленський знайшов дуже точну формулу нашого ставлення до Китаю: Китай не ворог, але й не друг. Китай може бути партнером у мирному процесі, але для цього він має змінити свою позицію щодо Глобального саміту миру. І взяти до уваги інтереси України. Нині м’яч перебуває на полі Китаю. Зараз він повинен визначитися. Якщо він хоче відігравати активну та конструктивну роль у переговорному процесі, я думаю, зараз Китай повинен більш активно взаємодіяти з Україною. Як мінімум, узяти участь у наступному саміті миру, а можливо, і в тих зустрічах, які будуть ініційовані за підсумками нинішнього саміту”, — резюмував Володимир Фесенко.

Читайте також: Україна готова вислухати позицію Китаю і Бразилії щодо встановлення миру — умову назвав Зеленський

Прямий ефір