Відправляючи стару зброю у РФ, Північна Корея хоче наростити виробництво оборонних заводів, — думка експерта

Наталія Плаксієнко-Бутирська. Фото: media.az

Північна Корея накопичує зброю понад 70 років. На складах у країні зберігаються і протитанкові міни, і балістичні ракети, і артилерія. Наразі Північна Корея відправляє в Росію зброю, якій не один десяток років, а замість неї вироблятиме нову. Про це сьогодні, 17 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“Північна Корея перебуває у стані війни з Південною Кореєю, і для неї важливо дотримуватися балансу комбінаційної зброї, яку має її країна, вона має приблизно відповідати можливостям Південної Кореї. Тому в цьому відношенні певні ліміти того, що вона може вивантажити зі своїх складів, все-таки є”, — зазначила вона.

Плаксієнко-Бутирська повідомила, що взаємодія з Росією дає можливість Північній Кореї позбутися старої зброї, а натомість наростити особисте виробництво оборонних заводів.

“Оборонна промисловість дуже розвинена в Північній Кореї, вона розвивалася і за допомогою Радянського Союзу свого часу. І тому Північна Корея має потужні заводи оборонно-промислового комплексу, яким вона приділяла дуже серйозну увагу, з огляду на те, що вона перебуває в стані війни з Південною Кореєю”, — сказала експертка.

Вона звернула увагу, що Росія зараз постачає в Північну Корею товари, які перебувають під санкціями.

“Росія всіляко демонструє, що вона не буде дотримуватися жодних санкцій, тому в Північної Кореї є можливість отримати ресурси для того, щоб перезапустити свій військово-оборонний комплекс. Таким чином, це і можливість для Росії отримувати зброю Північної Кореї”, — вважає Плаксієнко-Бутирська.

Експертка висловила думку, що під час візиту до Північної Кореї Путін обговорюватиме саме питання постачання зброї.

Читайте також: Кремль готує візит Путіна до Північної Кореї: яка співпраця цікава диктаторам

Прямий ефір