Відхід європейських та американських бізнесів із Росії вплинув на брак кваліфікованих кадрів на ринку праці — думка

Олег Пендзин. Фото: radiosvoboda.org

У Росії американський і європейський сегменти бізнесу відігравали значну роль під час розвитку і формування висококваліфікованого фонду робочої сили. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну санкції змусили піти з Росії велику кількість іноземного бізнесу, що призвело до витоку кадрів із країни. Таку думку сьогодні, 8 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

“До серйозних соціальних обмежень призвів вихід із Росії досить великої кількості європейських, американських бізнесів. На цих підприємствах працював висококваліфікований контингент, тому що там була найвища заробітна плата. Там створювалися умови адекватні тому, які діють у будь-якій країні світу. Там якраз і відбувалося формування того висококваліфікованого робітничого класу, який і характеризує можливість розвитку будь-якої економіки. Щойно ці бізнеси почали йти, вони ж за собою потягли досить великий обсяг висококваліфікованих кадрів. Тобто потрібно розуміти, що хороший співробітник він у будь-якій країні в дефіциті. І якщо у вас є можливість переманити або запропонувати якесь більш-менш нормальне робоче місце співробітнику, незалежно від його національності, ви це зробите”, — пояснив він.

На навчання та отримання досвіду низькокваліфікованих робітників витрачається тривалий час і достатня кількість коштів, зазначив експерт.

“Для того, щоб людина стала за високотехнологічне обладнання, вона повинна розуміти, що вона робить. Вона повинна мати навички роботи на цьому обладнанні. Перекваліфікація, навчання, отримання досвіду — це час і гроші. Просто так взяти людину з вулиці й посадити її за серйозне обладнання не просто”, — резюмував він.

Читайте також: З Росії виїхали ті, хто представляють “золотий фонд” будь-якого ринку праці, — Пендзин

Прямий ефір