“Від цього залежить майбутнє Європи”: лідери ЄС наполягають на посиленні військової підтримки України (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: minre.gov.ua

П’ять лідерів країн ЄС закликали подвоїти зусилля з надання військової допомоги Україні заради майбутнього Європи. Канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністри Данії Метте Фредеріксен, Чехії Петр Фіала, Естонії Кая Каллас і Нідерландів Марк Рютте написали спільний лист-звернення до партнерів і союзників Києва. Політики зазначили, що воля України до боротьби зберігається і є джерелом натхнення для Європи, інформує FREEДОМ.

У листі політики також зазначили що Україну необхідно забезпечити достатньою кількістю артилерійських боєприпасів.

“Ми повинні відновити нашу рішучість і подвоїти наші зусилля, щоб гарантувати, що ми збережемо нашу підтримку так довго, як це буде потрібно. Сьогодні вкрай важливо забезпечити боєприпаси і системи озброєння, включно з гаубицями, танками, БпЛА і засобами протиповітряної оборони, яких Україна так гостро потребує на місцях. Зараз. Якщо Україна програє, довгострокові наслідки і витрати для всіх нас будуть набагато вищими. На нас, європейцях, лежить особлива відповідальність. Тому ми повинні діяти. Від цього залежить майбутнє Європи”, — йдеться в листі, опублікованому виданням Financial Times.

Раніше канцлер ФРН Олаф Шольц на з’їзді своєї партії заявив, що допомога Заходу Україні не припиниться, але вона має бути збільшена. Канцлер переконаний: Путін сподівається, що станеться “диво”, і партнери залишать Україну сам на сам з агресором, тому він не рахує людські життя.

Німеччина заклала у своєму бюджеті на цей рік понад 7 млрд євро на військову підтримку України.

“Ми хочемо миру. Українці найбільше бажають миру. Щоб так сталося, потрібна, найперше, одна річ — чітке послання російському президенту, що він не повинен розраховувати на те, що наша європейська, і також американська підтримка України зменшиться”, — резюмував Шольц.

Своєю чергою, Росія відчуває нестачу в артилерійських боєприпасах. Зокрема, йдеться про калібри 152 і 122 мм. Також у РФ зіткнулися з нестачею ракет до реактивних систем залпового вогню, таких як “Ураган”, “Смерч” і “Град”, про що раніше заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов. На його думку, КНДР зможе забезпечити Росію необхідною зброєю.

“Росія думає, що передати КНДР певні ракетні технології — це нормально. КНДР за ці технології, зрозуміло, буде робити багато чого. Там серйозний людський ресурс і оборонні здібності — вони не порівнянні з можливостями РФ. Вони працюють ефективніше, ніж росіяни. Тому збільшення поставок артилерійського озброєння точно буде”, — сказав Буданов. 

У Росії зриваються терміни виробництва артилерійських комплексів. Це виявилося під час візиту глави Міноборони РФ Сергія Шойгу на Уральський завод транспортного машинобудування. Міністр перевірив виконання держоборонзамовлення і розкритикував керівництво підприємства за затягування термінів.

Україна тим часом нарощує виробництво зброї, а далекобійні дрони — одне з ключових завдань для оборонно-промислового комплексу, заявив президент Володимир Зеленський. За його словами, відбувається нарощування виробництва. Також додаються нові позиції, триває освоєння нових зразків.

“Вітчизняне виробництво дронів, снарядів, техніки — це виробництво буквально нашої свободи, свободи українців і України. Оскільки в умовах повномасштабної війни саме сила є основою свободи. І я вдячний усім працівникам, працівницям нашого оборонно-промислового комплексу, які забезпечують українську силу своєю роботою для оборони”, — акцентував Зеленський.

Українським фахівцям уже вдалося розробити нову версію далекобійних ракет “Нептун”. Нещодавно стало відомо і про початок серійного виробництва дронів, які є своєрідним аналогом іранських “Шахедів”.

Читайте також: Європейський Союз переходить до довгострокової підтримки України — подробиці від Потапенка

Як повідомлялося раніше, лідери країн Європейського Союзу погодили виділення Україні 50 млрд євро.

Читайте також: Лідери п’яти країн ЄС закликали посилити підтримку України

Прямий ефір