Від ПВК “Вагнер” залишилася тільки вивіска — її кістяк виконує інструкторські функції, — експерт 

Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Сьогодні приватна військова компанія “Вагнер” — це просто бренд. Її основний склад, що залишився, зараз переважно займається підготовкою “мобіків” і “зеків”. Загалом же всі ПВК у Росії можуть бути надалі влиті у державні військові установи. Таку думку озвучив сьогодні, 27 квітня, військовий експерт “Українського інституту майбутнього” Іван Ступак в ефірі телеканалу  FREEДОМ.

Він нагадав, що раніше “вагнерівці” — це були найпрофесійніші найманці в РФ, які воювали в Судані, Малі, Центральноафриканській Республіці. 

“Це були бойовики — серйозні, жорсткі, зустріч із якими не обіцяла нічого хорошого. ПВК вміють воювати за гроші. Зараз це більше бренд. Її кістяк, який залишився, виконує інструкторські функції. Вони тренують мобілізованих, які прийшли з місць позбавлення волі, наприклад. Десь теж в поодиноких моментах беруть участь у бойових діях. Але на широкому фронті — ні, тому що Пригожин намагається зберегти “Вагнер”. ПВК “Вагнер” — це вивіска”, — зазначив Ступак. 

За його словами, у ПВК “Вагнер” намагаються зберігати атрибути й традиції, вручають нагороди, ставлять пам’ятники. Позиціюють себе як одне “братство”, одну “зграю”.

“Вони намагаються так пов’язувати людей, але вони гинуть дуже інтенсивно, дуже швидко. І ніякого відношення до справжньої ПВК ось ці ув’язнені (нові учасники компанії, — ред.) не мають взагалі. Просто відрядили за документами, навчили за два тижні, якщо пощастило, і вперед — на війну гинути. І так — наступні, наступні”, — зазначив гість ефіру. 

Іван Ступак також зауважив, що ПВК у Росії зараз уже вливаються в Міністерство оборони РФ. Їм не дозволять існувати й зміцнюватися самостійно, вважає він. 

“Тобто, найімовірніше, у Російській Федерації всі ПВК, які створені й олігархами, і якимись компаніями, “Ростех” або, наприклад, під егідою Аксьонова в Криму — “Конвой”, з такою гучною назвою, всі вони будуть влиті в державні військові установи. Тобто їм не дозволять існувати самостійно. Можливо, фінансування лежатиме на зовнішніх спонсорах. Наприклад, “Газпром” може давати фінансування, але перебувати вони будуть під егідою Міністерства оборони Росії”, — зазначив експерт. 

Тобто, таким чином російська влада гарантуватиме свою безпеку, каже Ступак.

“Щоб у якихось приватних організацій або напівдержавних не було своїх сторонніх мілітаристських формувань. Тобто ФСБ працює і прописує ризики всі ці, все прогнозують”, — доповнив він.

Читайте також: Не тільки “Вагнер”: чому російські ПВК зазнають поразки в Україні, пояснив Коваленко

Раніше військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман сказав, що історія з російською приватною військовою компанією “Вагнер” в Україні закінчується, оскільки ПВК зазнала дуже великих втрат на фронті й фактично може вважатися ліквідованою.

Прямий ефір