Приватні військові компанії (ПВК) — це гібридний формат операцій. Участь у повномасштабній війні — це не функціонал ПВК, які застосовує Росія у війні проти України. Взагалі ПВК створювалися самі по собі не для ведення повномасштабних воєн. Про це сьогодні, 26 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
За його словами, в Африці ПВК “Вагнер” настільки успішні, тому що це їхній функціонал.
“Їхній функціонал — гібридна присутність у тій чи іншій країні як силовий елемент контролю цієї країни з боку, в цьому випадку, Москви. І, відповідно, надання тих чи інших послуг обмеженого поля. Тобто вони не можуть повноцінно брати участь у повномасштабних війнах, у повномасштабних бойових діях”, — пояснив Коваленко.
Кредо ПВК, уточнив оглядач, — найманство.
“Застосування їх у межах повномасштабних бойових дій ми бачимо результат саме на прикладі Бахмута. І загалом, навіть якщо не говорити тільки про ПВК “Вагнер”, насправді бере участь велика кількість приватних військових компаній російських у війні проти України. ПВК “Редут”, ПВК “Патріот”. Виникають зараз нові ПВК кожних олігархічних структур і монополій. І яка результативність? Що вони показали? Їхня ефективність — ніяка абсолютно. Тому що вони для цього і не створені були, але ними затикають дірки. Ними затикають дірки через катастрофічну нестачу загального ресурсу збройних сил російських окупаційних військ”, — сказав Коваленко.
Зазначимо, що речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий заявив, що місто Бахмут Донецької області фактично стало для ПВК “Вагнер” кінцевим кордоном. ПВК показала свою повну неспроможність як бойова одиниця, яка не може виконувати завдання самостійно. Вони втратили там десятки тисяч бійців, тупцюючи на одному місці. Ані тактики, ані стратегії, правило одне — “йди і помри”.
Читайте також: Смерть або повільна, або швидка: як складається життя “вагнерівців” після вербування
Нагадаємо, на думку військового експерта, майора запасу ЗСУ Олексія Гетьмана, історія з російською ПВК “Вагнер” в Україні закінчується, оскільки ця компанія зазнала дуже великих втрат на фронті й фактично може вважатися ліквідованою.