Велика геополітична ставка США, — Буряченко про американо-українську співпрацю в “оборонці”

Джо Байден і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Довгострокові домовленості щодо спільного американо-українського виробництва озброєнь — ключовий момент переговорів президентів України та США Володимира Зеленського та Джозефа Байдена. Таку думку висловив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

За його словами, така домовленість означає, що Сполучені Штати у перспективі готові ділитися з Україною не лише високотехнологічним озброєнням, але й самими військовими технологіями.

“А це, звичайно ж, говорить про велику геополітичну ставку, яку Сполучені Штати — незалежно від того, республіканці чи демократи, тому що це їхнє спільне, двопалатне та двопартійне, рішення — роблять на Україну”, — наголосив гість ефіру.

Він вважає, щодо цього Україна може замінити Польщу, оскільки має більші технологічні, промислові та сировинні можливості, ніж будь-яка країна ЄС, за винятком, можливо, Франції та Німеччини.

“Але Україна — це східний фронт, це країна стримування Російської Федерації. Тому її військові можливості мають постійно посилюватись. На зустрічі Байден і Зеленський говорили про виробництво військової техніки й конкретно — систем ППО, які вироблятимуться в Україні. Звичайно ж, це дозволить комплексно закрити небо України від ворожих ракет, “Шахедів” та літаків. Це для нас надзвичайно важлива інформація”, — заявив Олексій Буряченко.

Читайте також: Нові пакети підтримки, посилення санкцій проти РФ, копродукція в “оборонці”: підсумки візитів Зеленського до Північної Америки (ВІДЕО)

Нагадаємо, цей тиждень український президент Володимир Зеленський провів у США. Від початку повномасштабного вторгнення РФ до України — це його другий візит до Штатів. У грудні 2022 року український лідер відвідував Вашингтон, виступав у Конгресі та зустрічався із президентом Джо Байденом.

Прямий ефір