“Вчимося і намагаємося запам’ятовувати”: як проходить навчання новобранців ЗСУ на полігонах Донецької області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Тактика, вогнева підготовка, злагодження. На полігонах Донецької області навчають новобранців Збройних сил України (ЗСУ). Вони незабаром приєднаються до бойових підрозділів на фронті та відстоюватимуть територіальну цілісність України. Воєнний кореспондент телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова побувала на одному з таких навчань і дізналася про ситуацію на Бахмутському напрямку.

Новоприбулі солдати після курсу молодого бійця вирушають виконувати бойові завдання в цьому регіоні. Раніше військовослужбовці вже 1,5 місяця проходили навчання на полігоні бригади. Тепер же на полігонах Донецької області їм доведеться адаптуватися до того, що фронт зовсім поруч.

“Нічого тут важкого немає. Першокласник розбереться. Автомат сам не важкий. Мобільний. Простий у використанні”, — зазначив військовослужбовець 22-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Геннадій.

Геннадій із Полтавської області. Йому 27, у нього п’ятеро дітей. Каже, для себе вирішив піти на фронт добровольцем. Зараз, проходячи навчання на полігоні, розповідає, що важко особисто для нього.

“Найважче — тактика. Ну і стрільба. Працюємо. Вчимося. Намагаємося запам’ятовувати”, — сказав Геннадій.

Ярослав на полігоні відпрацював порядок дій при наскрізному кульовому пораненні. Його завдання: вміти надавати допомогу побратиму та на собі спробувати, що таке турнікет.

“Це навчання, треба, щоб було боляче. Це необхідно розуміти для того, що якщо ти погано затягнеш, пошкодуєш, то це може призвести до втрати крові”, — пояснив військовослужбовець 22-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Ярослав.

Ярослав із Бучі, Київської області. Йому 38 років, і він теж прийшов до ЗСУ, не чекаючи повістки. Вдома в нього залишилася дружина з маленькою дитиною.

“У мене в Бучі тестя вбило. Дружина приїхала з Польщі, й дитина маленька, вісім місяців. Треба було допомогти, поки що вдома. Я дружині відразу говорив, що я піду. Вона мене вмовила трохи побути з ними”, — розповів Ярослав.

Новобранців навчають інструктори з бойовим досвідом деокупації Кліщіївки. Свої знання вони передають новим солдатам, поки відновлюються після поранень. Олександр отримав поранення в руку, під час бою його сильно посікло осколками.

“В обороні Кліщіївки, у штурмі брав участь. Ситуація не дуже хороша. В окупантів дуже багато FPV-дронів, Mavic. Дуже важко зайти на позиції та вийти”, — розповів військовослужбовець 22-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Олександр.

Попри складні бої на цій ділянці фронту, території залишаються підконтрольними ЗСУ.

“У зоні відповідальності бригади все залишається під контролем. Противник не полишає спроб здійснити штурмові дії. Іноді буває на день один-два штурми. За добу загалом відбувається до 50 обстрілів з його боку. Стріляє з усього, що в нього є. З усього озброєння. Активно використовує засоби радіоелектронної боротьби. Також FPV-дрони. Розвідувальні. Але тримаємося. Стоїмо і відбиваємо штурми. Не даємо можливості навіть подумати про те, щоб просуватися вперед”, — розповів начальник служби зв’язку з громадськістю 22-ї окремої механізованої бригади ЗСУ Віталій Соколенко.

Читайте також: Сили оборони України діють злагоджено та ефективно, — Мусієнко про бої в районі Вовчанська

Прямий ефір