Вашингтон та Сеул хочуть заблокувати постачання російської нафти в КНДР — подробиці від Закревського

Андрій Закревський. Фото: Facebook

США й Південна Корея хочуть заблокувати постачання російської нафти в КНДР. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова правління Асоціації “Нафта і Газ України”, генеральний директор нафтогазового консультаційного центру “Ньюфолк”, заступник директора Асоціації енергетичних і природних ресурсів України Андрій Закревський.

“Не просто так створено робочу групу. По-моєму, головним ризиком тут є не те, чим Північна Корея розраховується з Росією, а чи не буде через Північну Корею здійснюватися допомога Китаю Росії. І ось це найголовніше, напевно, що турбує зараз усіх. Тобто сама Північна Корея, зрозуміло, особливо, крім старих снарядів, надати нічого не може, й послаблюватися сама по собі вона може тільки з дозволу Китаю як такого. Ось мені здається, це основна річ, на яку варто звернути увагу”, — сказав він.

На думку Закревського, за допомогою вторинних санкцій будуть відсікати обхідні шляхи, пов’язані саме з Китаєм.

Він нагадав, що Китай офіційно заявляє про свій “нейтралітет” щодо питання війни РФ проти України.

“І тут виникає одне таке питання, а ось цей північнокорейський сценарій, можливо, це якраз… Ну, тут є дві думки. Перша думка, що Китай також зацікавлений у продовженні війни для виснаження Росії, і за допомогою Північної Кореї він підтримає війну рівно настільки, наскільки Росія зможе витримати, тобто якимись дозованими речами. А друге — що це, власне, ініціатива Північної Кореї, в якій після того, як Китаю стало погано, припинилася його пряма підтримка, були голодні смерті. Тобто може бути такий варіант, що скоро ми побачимо просто падіння режиму Північної Кореї, якщо Китай через свої економічні міркування відмовляється від допомоги Північній Кореї. А Північній Кореї нічого не залишається іншого, як в обмін на енергоносії розбазарювати свої військові старі запаси”, — сказав Закревський.

Читайте також: Постачання нафти з Росії до Північної Кореї порушує санкції проти КНДР — розбір (ВІДЕО)

Нагадаємо, за даними агентства Reuters, США та Південна Корея створили нову робочу групу, мета якої перешкодити Північній Кореї отримувати нафту в обхід санкцій ООН. У заяві Міністерства закордонних справ Південної Кореї наголошується, що “нафта є важливим ресурсом для ядерних і ракетних розробок Північної Кореї та її військової могутності”.

Прямий ефір