Сили оборони України в грудні отримають у рази більше безпілотників, ніж у попередньому місяці. Крім того, в українських військових з’являться і нові системи радіоелектронної боротьби (РЕБ). Про це розповів заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк в інтерв’ю АрміяІнформ, інформує FREEДОМ.
За його словами, в українській армії експлуатується близько 70 модифікацій БпЛА та понад 20 різних типів боєприпасів до них. Нещодавно допущено до експлуатації 6 нових зразків РЕБ, зокрема й так звані “окопні”.
“Треба розуміти, що, враховуючи інтенсивність бойових дій на окремих ділянках фронту, безпілотники, особливо тактичного рівня, є по суті витратним матеріалом. Їхній запас потрібно поповнювати практично безперервно, як снаряди. У листопаді нам вдалося направити у війська більше таких апаратів, ніж у попередньому місяці. Нещодавно ми отримали додатковий ресурс для закупівлі. Тому в грудні ЗСУ отримають уже в рази більше безпілотників. Сподіваюся, картина на полі бою зміниться”, — сказав Гаврилюк.
Заступник міністра додав, що необхідно масштабувати не тільки виробництво БпЛА, а й виробництво РЕБ.
А The Times повідомляє, що Велика Британія передала Україні ракети Martlet. Саме вони допоможуть боротися з “Шахедами”, якими Росія тероризує українське населення. Однак офіційної заяви про постачання такого виду військової допомоги поки що немає.
Martlet — максимально уніфікована ракета, яка може запускатися з літальних апаратів, морських і наземних платформ по всіх видах цілей, включно з легкою бронетехнікою.
Відомо, що така зброя вже використовувалася в Україні. Наприклад, у червні торік за допомогою Martlet вдалося збити російський вертоліт Ка-52. Також знищувалися російські безпілотники типу “Орлан-10”.
Читайте також: Зворотний зв’язок між розробниками та військовими — практично миттєвий: розвиток українських дронів прокоментував Яковенко
Нагадаємо, як повідомив речник Командування Повітряних сил України Юрій Ігнат, на розроблення і виробництво засобів РЕБ Росія виділяла величезні суми. Нині ворожі РЕБ становлять серйозну загрозу і впливають на ситуацію на полі бою загалом. Україна також займається розроблення засобів РЕБ, однак почала опрацьовувати це питання не так давно.