Винищувачі F-16, отримання яких очікує Україна, будуть розосереджені на різних аеродромах. Про це сьогодні, 11 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.
Він зазначив, що F-16, призначені для передачі Україні, надходитимуть не відразу, а окремими партіями, але навіть один літак — це повноцінна бойова одиниця, яка може виконувати завдання.
При цьому, за словами Ігната, українські пілоти сильно мотивовані та готові в максимально короткі терміни пройти необхідне навчання для польотів на F-16.
“Наші партнери все одно будуть робити все, як потрібно. Усі розуміють, що потрібно швидко, але всі розуміють ціну помилки, яка може призвести до небажаних наслідків. Тому будуть пройдені всі етапи тестування для того, щоб розуміти, що льотчик дійсно готовий уже виконувати на 100% завдання в небі. І якщо певна кількість літаків, скажімо так, ланка чи дві ланки, чи ескадрилья з’явиться вже і буде виконувати завдання, вони не будуть стояти в одному місці, щоб стати таким ласим шматочком для ворога. Вони будуть розосереджені по різних аеродромах, відповідно, будуть виконувати завдання там, де це потрібно, де вирішить командування”, — сказав спікер.
Ігнат наголосив, що наявність у небі на одному з напрямків фронту змішаної групи у складі, наприклад, двох F-16 і чотирьох МіГів, одразу внесе корективи в повітряному просторі в цьому регіоні, бо літаки окупантів уже не почуватимуться впевнено й не виконуватимуть свої завдання так зухвало, як зараз.
Читайте також: “Міняти доведеться все”: як Україна готується приймати F-16, розповів Романенко
Нагадаємо, союзники України створили авіаційну коаліцію для передачі ЗСУ західних винищувачів, зокрема F-16. Раніше спікер Командування Повітряних сил України Юрій Ігнат заявив, що Україна отримає літаки F-16, щойно пілоти будуть готові.
Авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О. К. Антонова Валерій Романенко вважає, що тієї кількості винищувачів F-16, які Україна отримає на початковому етапі, вистачить для відбиття російських авіаційних атак, але не для виконання всіх поставлених перед Військово-повітряними силами (ВПС) завдань.