Режиму Путіна байдуже на те, скільки солдатів можуть ще загинути на фронті проти України, так само байдуже і росіянам. Населенню країни-агресора десятиріччями нав’язували думку, що співчуття ближнім — це прояв слабості. Про це сьогодні, 18 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів соціолог, публіцист Ігор Яковенко.
“Державі абсолютно наплювати на те, скільки там мільйонів загинуло, це не має жодного значення, з населенням проблема приблизно та сама. Річ у тім, що протягом 74 років радянської влади й, особливо, останніх 23 років за Путіна йшов серйозний процес збереження тієї структури особистості, яка називалася “людина радянська”. У “людини радянської”, а особливо у “людини путінської” відсутня емпатія, тому що емпатія, рефлексія і співчуття — це властивості, які заважають виживанню”, — сказав він.
Яковенко пояснив цей феномен на прикладі так званої тюремної філософії.
“Знамените “не вір, не бійся, не проси”. Якщо ти якимось чином хочеш допомогти сусідові по табірному бараку, то шансів вижити у тебе менше, ніж якщо ти байдуже проходиш повз його біду. Тож співчуття тут немає. Ба більше, родичі загиблих досить цинічно реагують, ось мати шубу отримала за загиблого сина, а якщо вже грошові премії, хороші компенсації за це платять, то зовсім добре”, — зазначив він.
Журналіст також звернув увагу на те, що сьогодні в Росії пишаються втратами серед своїх солдатів у Другій світовій війні.
“Спочатку Сталін занижував цифру загиблих, а потім стали навіть перебільшувати. Під час останнього засідання в Державній Думі викотили взагалі абсолютно фантастичну цифру — 42 млн загиблих під час Другої світової війни. Тому що завищувати означає, ну ось дивіться, який великий внесок трупами ми зробили. Це предмет гордості”, — акцентував Ігор Яковенко.
Читайте також: Схема “в’язниця — фронт – свобода”: найманці ПВК “Вагнер” тероризують населення Росії (ВІДЕО)
Як повідомлялося, від початку повномасштабного вторгнення втрати Росії вже перевищили 200 тис. солдатів.