В НАТО є консенсус щодо запрошення президента Зеленського на саміт у Вільнюсі, — Джердж

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Мовою дипломатії запрошення президента України Володимира Зеленського на саміт НАТО, який відбудеться 11 липня у Вільнюсі, про що повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг після засідання Комісії НАТО — Україна, свідчить про те, що в НАТО є консенсус щодо цього питання. Про це сьогодні, 12 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, голова Громадської ліги Україна — НАТО Сергій Джердж.

“Різні були розмови, що, можливо, хтось блокуватиме це або своє бачення пропонуватиме. По-перше, є вже запрошення, є консенсус, і це важливо. Це важливий крок. Президент Зеленський, звичайно, мені здається, що візьме участь, для нас це було б дуже важливо. Тому що в будь-якому випадку, за будь-якого розвитку подій важливо використати цей майданчик, щоб донести свою думку, своє бачення, і це одразу 31 країна вже, не треба розмовляти з кожною країною окремо, а загальний такий діалог, дійти до якогось консенсусу, сподвигнути до якогось позитивного рішення для України”, — сказав він.

На думку Джерджа, президент Зеленський на цьому саміті займатиметься питанням про необхідність багаторічної підтримки України.

Також він прокоментував інформацію, що Україна покладає великі надії на саміт у Вільнюсі:

“Багато компонентів. Правильно ставити високу планку, але водночас потрібно бути готовим до тих рішень, будь-яких позитивних, які будуть щодо України. Дуже важливу думку сказав президент, мені здається, що вже і західні наші партнери розуміють, що без України Європа не буде цілісною, не буде такою безпечною. І тут важливий момент, що ми можемо собі й уявити, що якщо Росія якоюсь мірою колонізує Україну, у будь-який спосіб — військовий, економічний, політичний, як вона це робила раніше, вона використовуватиме весь український потенціал проти Заходу, проти Європи”, — висловив думку Джердж.

Він уточнив, що це потенціал територіальний, геополітичний, надра, промисловість, військово-промисловий комплекс, люди, це все.

“Але для нас самих, для українців, важливо, щоб ми, наш спільний потенціал і можливості, були в складі Європи, посилювали Європу. Якщо буде так, то тоді і Європа буде сильнішою, багатшою, більш справедливою. Тому мені здається, що вже багато хто в Європі, лідери, які раніше ще не до кінця розуміли геополітичну роль України, недооцінювали нашу країну, зараз все більше це розуміють, сприймають і підтримують. Таким чином нам легше досягати тих результатів, у яких ми зацікавлені”, — резюмував Сергій Джердж.

Читайте також: Негласне табу знято: експерти обговорили, як змінився підхід Заходу до вступу України в НАТО

Нагадаємо, як сказав експерт із проблем національної безпеки, аналітик фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко, від літнього Вільнюського саміту можна очікувати чітких політичних сигналів, які стосуються майбутнього членства України в НАТО.

Прямий ефір