Уся допомога використовується за призначенням: як відбувається контроль за поставками західного озброєння (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Уже понад рік в Україні працює спеціальна комісія, яка моніторить усю матеріальну та технічну допомогу, що надається Сполученими Штатами Америки. Зокрема, йдеться і про зброю, яку Україні надають партнери, повідомляє FREEДОМ.

Наприкінці вересня у США запевнили, що зброя, яку Україна отримує для того, щоб протистояти російській агресії, використовується належним чином, і випадків потрапляння її в чужі руки не виявлено.

“Досі ми не бачимо жодного випадку перенаправлення цієї зброї. Ми запровадили суворі механізми контролю, це також стосується гуманітарної та економічної допомоги, яку ми надаємо”, – спікер Держдепартаменту США Метью Міллер.

Більшість країн-партнерів України мають систему контролю над поставками зброї та можливості їх відстежити.

“Є група спеціальна, яка працює над цим, і вона перебуває у Сполучених Штатах, у Польщі та в Україні напряму. Коли зброя, великі зразки, відправляються в Україну — вони маркуються спеціальними маркуваннями. Це умовно можна порівняти як переміщує посилки “Нова пошта”, тобто штрих-код, сканер, посилка відмічається в системі, де вона перебуває і на якому етапі”, — пояснив військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Нещодавно російські пропагандистські ЗМІ почали поширювати фейки про те, що нібито терористи ХАМАС використовують озброєння з України. Однак експерти стверджують — це неможливо. Такий жорсткий, багаторівневий контроль унеможливлює зловживання зброєю.

“Росіяни могли просто підібрати цю зброю, тому що на фронті різні ситуації бувають. У DarkNet є фейкові повідомлення, що від українців іде продаж цієї зброї. Тому росіяни могли частково передати цю зброю ХАМАС, щоб створити враження, що це українці передали. Але насправді від наших партнерів не було жодних повідомлень про такі порушення”, — додав Ступак.

Майк Джонсон уже бувши новим спікером Палати представників США, заявив про свою готовність до перемовин щодо надання допомоги Україні, але за певних умов. Зокрема, йдеться про бажання підзвітності.

“У нас будуть умови для цього, тому ми працюємо над цим. Ми хочемо підзвітності й хочемо, щоб Білий дім мав чіткі цілі. І ми збираємося провести ці дискусії. Це буде дуже продуктивно”, — заявив він.

Таку ініціативу американського політика секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов назвав природною і заявив, що Україна готова надати Сполученим Штатам Америки дані обліку про надану оборонну допомогу та інформацію про її розподіл.

“Спікер заявив, що вони хочуть перевіряти допомогу, яку вони надають. Це абсолютно природна річ. Ми із задоволенням готові надати всю інформацію про одержувану допомогу, жодних таємниць немає”, — відповів Данілов.

Також він підкреслив, що це жодним чином не позначиться на відносинах України та Штатів, а також не вплине на отримання допомоги в майбутньому.

Читайте також: Мільярди євро для України, нові антиросійські санкції та спільна позиція щодо конфлікту між Ізраїлем і Палестиною — підсумки саміту ЄС (ВІДЕО)

Прямий ефір