Бронетехніку повністю збирають у Росії з тих компонентів, які вони мають у наявності. А це часто низькотехнологічні комплектуючі, які знижують базові характеристики бронетехніки. Про це сьогодні, 11 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Ян Матвєєв.
“Майже вся бронетехніка робиться повністю у Росії. І це погіршує її характеристики. Раніше на ті ж танки Т-90 встановлювали різне спеціальне обладнання, яке виробляли у Франції та в інших країнах. Плюс потрібні різні мікрочипи, керівний пристрій, який теж можна замовляти тільки за кордоном. Тепер роблять танки без цього або використовують у невеликих кількостях запаси та сірий імпорт”, — розповів він.
Та тактика, яку обрала армія РФ, не потребує інноваційних рішень у компонентах тих же танків, адже військові використовують їх для пересування та ведення вогню з позицій.
“Багато аналітиків масово відзначають, що танки обходяться простішими версіями прицілів, обчислювальних пристроїв, управління вогнем тощо. Російська армія використовує свої танки як броньований транспорт, тому їм і не потрібні всі ці хороші приціли, далекобійні тепловізори тощо”, — зазначив військовий експерт.
Він наголосив, що для війни Росії проти України не характерні танкові бої.
“Коли українська армія отримує сучасні танки, такі як Abrams або Leopard, вони мають певну перевагу над такими ось російськими танками. Але в бою вони зустрічаються не так часто один проти одного”, — сказав Матвєєв.
Російський військово-промисловий комплекс (ВПК) не зациклений на якості виробленої техніки, для них важливіша кількість.
“Проблема ВПК РФ у тому, що їм не вистачає обсягів. Тобто їм не вистачає цехів, виробництва. Вони не можуть нарощувати виробництво так, як їм би хотілося. Це більш ключовий фактор”, — констатував експерт.
Читайте також: ЗСУ збили черговий російський Су-25 на Донбасі — перші подробиці