Коли в компанії Rheinmetall говорять про створення “Залізного купола” над Європою, то мають на увазі, швидше за все, не аналог ізраїльської системи, а створення європейської ешелонованої протиповітряної та протиракетної оборони. Усі технічні рішення для цього європейці мають, у цьому питанні вони не будуть залежними від Сполучених Штатів Америки. Таку думку в ефірі FREEДОМ висловив екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.
Коментуючи повідомлення ЗМІ про те, що генеральний директор Rheinmetall вважає, що Європа має створити власну версію ізраїльської системи протиповітряної оборони “Залізний купол”, він зазначив, що “купол” добрий лише для завдань, які стоять перед Ізраїлем.
“По-перше, прикрити дуже невелику територію. По-друге, прикрити її передусім від зарядів типу ракет “Град” — тобто некеровані, дуже примітивні ракети, які натомість летять у великій кількості. Під це заточено “Залізний купол”. Наприклад, від “Кинджалів”, “Іскандерів” і тим більше від російських крилатих ракет він нам взагалі нічого не дав би… Те саме стосується європейців. Європейцям воювати не з “Хезболлою” — європейцям, у разі чого, воювати з тією ж Росією, з якою ми зараз воюємо. Я не думаю, що керівник Rheinmetall цього не знає. Я думаю, що він говорив про “Залізний купол” не як про конкретну технічну систему, а образно — як про багаторівневу ешелоновану систему ППО, яка б закрила небо над Європою”, — коментує гість ефіру.
Колишній військовий вважає, що така система Європі потрібна, її створення можливе. Основою європейського “Залізного купола” могли б стати комплекси SAMP/T — європейський аналог Patriot.
“SAMP/T нічим не поступається Patriot. Теж збиває, зокрема й російську балістику, причому будь-яку, включаючи ту, яку росіяни нахабно заявляють як нібито гіперзвукову, хоча насправді вона такою не є”, — каже він.
Єдиним недоліком SAMP/T гість ефіру називає їхню кількість.
“Їх дуже мало. Нам поки що передали один, причому цей один збирали у складчину Франція та Італія. І це не тому, що їм шкода, а тому, що вони самі мають дві-три одиниці на країну. Так от, масштабування випуску SAMP/T, ракет до них, далі, звичайно, вже системи другого рівня, тобто тактична ППО — збивати крилаті ракети, збивати різні аналоги “Шахедів” тощо. Такого в Європі взагалі багато розроблено… Тобто всі технічні рішення європейці мають. Вони не залежать у цьому сенсі від Америки. Вони мають повністю свої розробки. Питання в тому, що вони поки що випускалися в поодинокій кількості, а потрібно їх ставити на масовий потік для того, щоб можна було говорити про закрите небо над Європою”, — підсумував Євген Дикий.
Читайте також: Європа посилює оборону — що відомо (ВІДЕО)