Усі разом ми повертаємо Україні Україну, — президент Зеленський підсумував 391-й день війни

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Сьогодні, 21 березня, Україна почала відзначати першу річницю перших переможних битв повномасштабної війни — боїв на півночі держави, які призвели до втечі окупанта. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

Він нагадав, що саме 21 березня торік завершилася битва за Мощун — маленьке село в Київській області, яке стало першим великим кроком України до перемоги в цій війні.

“Були й інші такі кроки… Битва за Гостомель. Бої за Ірпінь. Боротьба на Чернігівщині й Сумщині. Битва за Зміїний. Жорстоке протистояння на півдні України й унікальна наша оборонна операція, яка повернула свободу Харківщині. Ми прийдемо до такого ж результату і в інших активних діях. У героїчній битві за Донбас, у якій неминуче домінуватиме український прапор. У подальшому протистоянні на півдні, яке відновить нормальне українське життя в Приазовʼї. У поверненні нашого Криму, звідки вже почалася міграція найбільш далекоглядних щурів держави-терориста”, — сказав Зеленський.

Глава держави наголосив, що впевненість у перемозі України, бачення вільного майбутнього для держави, український героїзм, який вразив світ, — усе це народилося саме там — у містах-героях української півночі, українського сходу, українського півдня.

“У містах героїв, чий характер ані на секунду не підкорився окупанту навіть тоді, коли окупант прийшов до їхніх домівок. Усі разом ми повертаємо Україні Україну. Усі разом ми захищаємо й наше майбутнє, і нашу гідність, і нашу свободу, і нашу історію. Сьогодні я вшанував героїв битви за Мощун — за Київ — саме там, де буде збудовано меморіал на честь наших воїнів і звичайних мешканців Мощуна, чиї життя були забрані цією жорстокою війною”, — заявив він.

Президент України провів розмову із президентом Чилі.

“Це була хороша розмова. Оновили бачення нашими державами актуальної ситуації в міжнародних відносинах. Я поінформував пана президента про те, як саме Росія продовжує свою агресію. Поінформував і про те, як ми можемо протидіяти російському терору, протидіяти успішно. І найкращий доказ цього — це наш досвід. Уже набутий українцями досвід вигнання російських окупантів. Завдяки хоробрості наших воїнів, завдяки підтримці наших партнерів, які ніколи не змиряться з російським прагненням зламати міжнародний правопорядок”, — поінформував Зеленський.

Також він розповів про візит прем’єр-міністра Японії Фуміо Кісіди до України, який почався з відвідання Бучі.

“З ушанування пам’яті всіх, чиї життя були забрані російським терором. Пан Кісіда відвідав Стіну памʼяті в Києві, біля Михайлівського собору, ушанував наших воїнів, які загинули за Україну. І це дуже важливо, коли глобальні лідери проявляють хоробрість, відвідуючи Україну попри всі ризики, і проявляють повагу — повагу до наших людей, які воюють не лише за свою державу, за українську незалежність, а й за те, щоб у світі все ж збереглися й діяли цивілізовані правила, цивілізоване життя. Наші перемовини з паном Кісідою були доволі продуктивними. Варто зважати на те, що цей візит відбувається в час, коли Японія головує у “Групі семи” — у “Великій сімці” демократичних держав. Тож з урахуванням міцності Японії, лідерства цієї держави в Азії у захисті миру й міжнародного порядку, заснованого на правилах, а також відповідальності Японії як головуючої в “Групі семи” наші сьогоднішні переговори справді можуть дати глобальний результат”, — повідомив глава Української держави.

Він додав, що під час зустрічі обговорили й безпекові питання, і політичні, і санкційні, й економічні, і гуманітарні.

“Є готовність Японії долучитися до нашої відбудови — бути лідером у цих економічних та інфраструктурних процесах. Але сьогодні я почув також і цілком конкретну готовність Японії працювати разом із нами, щоб іще активніше мобілізувати світ для міжнародного порядку, для захисту від агресії, для захисту від російського терору”, — сказав Зеленський.

Верховний головнокомандувач провів сьогодні засідання Ставки. Головне питання — передова.

“Наші воїни, наші позиції, наше посилення. Доповідали командувачі, головком, розвідка. Одне з питань, якому завжди максимум уваги, — це постачання боєприпасів, підтримка від наших партнерів. Очікуємо збільшення постачання саме того, що нам потрібно саме зараз”, — підсумував Володимир Зеленський.

Читайте також: Перемовини Зеленського та Сі: ймовірність та актуальність прокоментував Подоляк

Прямий ефір