Переговори Зеленського та Сі: ймовірність та актуальність прокоментував Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Китай останнім часом почав більш активно коментувати тему війни, тому президентові України Володимиру Зеленському було б вигідно пояснити природу цієї війни та позицію України безпосередньо голові КНР Сі Цзіньпіну. Таким чином, сьогодні, 21 березня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ антикризовий радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк прокоментував повідомлення ЗМІ про підготовку переговорів лідерів України та Китаю.

Він зазначив, що є “дуже чітка і виразна” ініціатива президента Зеленського, пов’язана з тим, що Китай займає більш активну позицію з точки зору оцінки подій, що відбуваються в Україні.

“Ми пам’ятаємо, що це почалося після ініціативи Китаю у вигляді 12 кроків так званого мирного плану. Насправді ми не бачимо поки що конкретний план, тому що план має бути логістично виразно прописаним. На жаль, поки що цього не бачимо, але тим не менш, Китай активно почав коментувати тему війни в Україні. Безумовно, президент Зеленський абсолютно своєчасно говорить про те, що готовий пояснити природу війни, те, як ця війна розвивається, що таке територіальна цілісність та суверенітет України і чому Росія не має права втручатися у ці дві фундаментальні цінності України. І що війна не закінчиться, якщо Росії буде дозволено зберегти якусь частину під окупацією тощо”, — коментує Подоляк.

Він наголосив, що президенту Зеленському було б вигідно викласти позицію безпосередньо голові КНР.

“Ми сьогодні маємо множинність майданчиків, на яких йде підготовча робота, на яких йде узгодження тих чи інших позицій. І, безперечно, дивимося розвиток сюжету на зустрічі Сі Цзіньпіна та суб’єкта Путіна зараз у Москві”, — додав радник голови ОП.

Подоляк вважає, що після московського візиту Сі стане зрозумілим, наскільки щирі миротворчі ініціативи китайського лідера.

“Чи готовий Сі Цзіньпін справді активно модерувати тему війни та миру в Україні, чи це лише елементи тиску Китаю, які були здійснені напередодні візиту до Москви”, — пояснив гість ефіру.

Говорячи про візит Сі до Москви, Михайло Подоляк також зазначив, що підлабузницький тон російської пропаганди “чітко характеризує трансформації, що відбуваються в глобальній політиці”.

Читайте також: Візит Сі до Москви забезпечує “дипломатичне прикриття” російських злочинів — заява Блінкена

Прямий ефір