Уряд Польщі закликає фермерів припинити блокаду: що відбувається на польсько-українському кордоні (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав фермерів припинити блокаду кордону з Україною. Про це він заявив 18 квітня після саміту Європейської Ради в Брюсселі. Глава польського уряду наголосив, що Україна опинилася у вкрай складній ситуації через постійні обстріли російської армії. Тому підтримка польського народу сьогодні як ніколи важлива для Києва, інформує FREEДОМ.

Польська влада не може допустити блокування кордону з Україною незалежно від обґрунтування протестів, упевнений прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

“Хочу звернутися до всіх без винятку в Польщі не робити нічого, що може зашкодити Україні. Ми повинні будемо ухвалити рішення, які захистять польський кордон і прикордонні переходи… Ми не можемо жодним чином завдати шкоди Україні в ситуації, коли вирішується доля війни”, із заяви польського прем’єр-міністра.

18 квітня 2024 року польські фермери відновили блокування пунктів пропуску “Корчова-Краковець” і “Медика-Шегині”. Разом із пунктами “Ягодин”-“Дорохуськ” і “Рава-Руська”-“Хребенне” для українських вантажівок перекрито чотири напрямки.

“Протестувальники продовжують ускладнювати рух вантажівок, пропускаючи по кілька транспортних засобів на годину, або взагалі обмежуючи рух. Через ці пункти польські протестувальники останнім часом взагалі не пропускають вантажівки в бік Польщі”, повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Протести фермерів прояв системної кризи в Польщі, вважає заступник міністра економіки України Тарас Качка. Велика частина польських аграріїв не поділяє позицію протестувальників і в акціях участі не бере. У Києва з Варшавою є взаєморозуміння в цьому питанні, підкреслив чиновник.

“Це системна криза в самій Польщі, тому що певна частина фермерської громадськості і ті фермери, які блокують кордон, вони організовують протести в різному форматі перекривають дороги в самій Польщі, і головна проблема вони самі до кінця не розуміють предмет своїх вимог”, акцентував заступник міністра економіки торговий представник України Тарас Качка.

Протести фермерів у Польщі розпочалися 6 листопада 2023 року і тривають, з паузами і перервами, донині. Зафіксовано випадки псування зерна протестувальниками.

“Польські фермери відчувають загрозу конкуренції з боку України. І нам потрібно дуже швидко знайти рішення. А також нам потрібно підготувати польське сільське господарство і сільське господарство ЄС до вступу України до Європейського Союзу, до того, що український сільськогосподарський сектор стане частиною сільськогосподарського сектора ЄС. І що Україна є дуже конкурентоспроможною в певних галузях сільського господарства, адже має чорноземи, хороші погодні умови, великі фермерські господарства”, каже польський економіст Марцін Свєнціцький.

Український уряд ще в лютому 2024 року запропонував Польщі план деблокади кордону. В одному з пунктів Київ запропонував Варшаві звернутися до Єврокомісії із закликом зупинити аграрний експорт до Євросоюзу з Росії.

Російський експорт до Європи зростає під час війни, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Так, за 11 місяців 2023 року Москва продала в Європу агропродукції на 2,5 млрд євро.

Україна і Польща можуть цей обсяг відшкодувати, впевнені в Кабінеті міністрів України.

“Ми чекаємо рішення від Польщі щодо блокади, тому що свій крок Україна зробила. І ми, в принципі, сказали, що далі ми готові їхати в об’їзд, розуміючи політичну ситуацію, що складається. Але давайте все ж таки врахуємо людей, які уклали контракти раніше, дайте їм можливість вивезти, на що ми не отримали конкретної відповіді”, наголосив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Прем’єр-міністр Польщі зауважив, що, згідно з останнім рішенням польського уряду, усі прикордонні пункти мають статус критичної інфраструктури. Тому державні служби працюватимуть над розчищенням пунктів пропуску, а також надаватимуть підтримку тим, хто не зі своєї вини втратив частину доходів.

https://www.youtube.com/watch?v=xpbZb7fmQGg

Читайте також: Активізація і консолідація: як Європа допомагає Україні, поки в США сперечаються про підтримку Києва — думки експертів

Прямий ефір