URBAN CAMP відкрили у Львові — яку допомогу в ньому отримують переселенці (ВІДЕО)

URBAN CAMP у Львові. Фото: the-village.com.ua

Палац культури у Львові вісім років був закритий. У березні минулого року будівлю почали розчищати від сміття і реконструювати. Тут розпочалася реалізація проєкту URBAN CAMP. За два початкові етапи приміщення перетворили на соціально-культурний простір для переселенців. Після повномасштабного вторгнення Росії URBAN CAMP уже прийняв 200 переселенців. Зараз він розрахований на 100 людей, інформує FREEДОМ.

У квітні 2022 року Катерина Андрєєва з чотирирічним сином і 14-річною донькою переїхала до Львова з Харкова. Каже, вирішили виїхати після того, як їхній будинок зруйнувала російська ракета. 

У Львові родина спочатку жила в спортивному залі школи. А через рік їх запросили до Центру вуличних культур Street Culture, де для вимушено переміщених людей облаштували житло.

“Не дуже легко так було жити, серед ліжок були тільки ширми, але до всього звикаєш потроху, вчишся жити з іншими людьми. Зараз ми дуже задоволені, що маємо окремий свій простір, окрему кімнату. Дуже зручно, нам дуже подобається”, — розповіла Катерина. 

Для того, щоб надати переселенцям комфортні умови, від початку травня минулого року в колишньому Палаці культури проводили реконструкцію та ремонт. Залучили 300 волонтерів, які допомогли розчистити занедбану будівлю — винесли 20 тонн сміття. На поверхах підготували окремі житлові приміщення для понад 100 сімей.

“Другий поверх — житловий модуль, у нас є 40 кімнат, там може проживати 104 людини, кімнати є по 2, по 3 і по 4 людини, є кімнати для дітей”, — розповів співзасновник Центру вуличних культур Street Culture Георгій Матюхін. 

Проєкт тимчасовий, кажуть організатори. Після того, як Україна переможе, кімнати демонтують, а на їхньому місці створять муніципальний простір для розвитку вуличної культури Львова. 

На першому поверсі вже організували івент-простір, коворкінг, двір для проведення заходів, дитячий майданчик і укриття. Є майданчик для паркуру. Центр також займатиметься розвитком і популяризацією вуличних культур — музики, танців, мистецтва, спорту.

“Ми використовуємо стріт-спорт і вуличну культуру, як інструмент роботи з дітьми, молоддю та сім’ями — для відновлення психічного здоров’я через спорт і культуру”, — каже Матюхін. 

Проєкт розрахований на те, щоби одночасно зберегти початкову архітектуру будівлі. Зберегли деякі елементи інтер’єру: кахель, дві автентичні люстри та мозаїку. Вікна реставрували.

“Це велике диво, що будівля стояла 8 років занедбаною, і в нас зараз є можливість це відновити і дати простору нове життя. Перед нами стояло завдання, щоб ми змогли зберегти наявну структуру і зробити її більш сучасною”, — розповіла Анастасія Палій, партнерка Офісу міського розвитку Urban Reform.

Для ремонту приміщення залучили гроші зарубіжних партнерів — близько 20 млн гривень. Цього року роботи продовжуватимуть уже за рахунок фінансування з міського бюджету. Наступний етап — реконструкція третього поверху під освітній простір.

Читайте також: Багатофункціональну локацію для дітей відкрили на головному вокзалі Києва — що тут є і де з’являться подібні (ВІДЕО)

Прямий ефір